Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Podpalił mieszkanie swojego brata - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Podpalił mieszkanie swojego brata
03-02-2010 10:24   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Policjanci z komisariatu Poznań Targi zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który podpalił mieszkanie na strychu starej kamienicy. Na poddaszu spaliła się futryna drzwi, część mebli i instalacja elektryczna. Ogień ugaszony został przez brata sprawcy. Zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności, w związku z zagrożeniem, które mogło spowodować tragedie wielu ludzi.

Do podpalenia mieszkania kamienicy doszło na poznańskim Grunwaldzie. 58-letni mężczyzna – zamieszkujący wspólnie z bratem lokal na poddaszu, w wyniku braterskiej kłótni, zdecydował się na desperacki krok. Wziął butelkę z rozpuszczalnikiem, rozlał substancję na podłodze w kuchni, podpalił i uciekł z mieszkania, pozostawiając tam swojego 54 – letniego brata z konkubiną.

54-latek bez chwili zwłoki chwycił za wiadro z wodą, stojące w pomieszczeniu i zaczął gasić buchające płomienie. Po kilku minutach, gdy zadusił rozprzestrzeniający się ogień, o całej sytuacji powiadomił policjantów, którzy przyjeżdżając na miejsce zatrzymali podpalacza.

Spaleniu uległa futryna drzwi mieszkania, część instalacji elektrycznej, a także stół i krzesło w kuchni wraz z wykładziną podłogową. Biegły z dziedziny pożarnictwa, który był obecny na miejscu zdarzenia stwierdził, że działanie sprawcy mogło doprowadzić do katastrofy budowlanej, zagrażającej życiu wielu osób i mieniu o znacznej wartości. Skalę zagrożenia potęgował fakt, że zarówno poddasze, jak i klatka schodowa kamienicy wykonana była w drewnie.

Zatrzymany 58-latek usłyszał zarzuty z art. 163 par. 1 k.k. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: