Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska: Są już parkomaty – za dwa tygodnie kierowcy zapłacą za postój - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska: Są już parkomaty – za dwa tygodnie kierowcy zapłacą za postój
16-09-2022 07:20   Janusz Ludwiczak
Od 1 października strefa płatnego parkowania obejmie północną część ulicy Hetmańskiej oraz wschodnią stronę ulic: Reymonta i Przybyszewskiego.

Na ulicy Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z Szymborską oraz pomiędzy Kasprzaka i Jarochowskiego stoją już dwa parkomaty. To znak, że już za dwa tygodnie kierowcy będą płacić za postój.

– Wprowadzimy korekty granic strefy. Zmiany ułatwią życie mieszkańcom, którzy mieszkają przy tych ulicach, a także uwolnimy chodniki, które często są zastawione przez samochody – zaznacza Piotr Libicki, wicedyrektor ZDM.

Strefa płatnego parkowania obejmować będzie północną część ulicy Hetmańskiej – od Reymonta do Kasprzaka (na dalszym odcinku do wiaduktu kolejowego nie ma możliwości parkowania), a także wschodnią stronę ulicy Reymonta oraz Przybyszewskiego.

Dodajmy, że od półtora miesiąca obowiązuje dłuższa strefa płatnego parkowania, która na Łazarzu (i również na Wildzie) w dni robocze jest nie do godz. 18:00, lecz do 20:00.

– Wydłużenie strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu do godz. 20:00 to jest postulat płynący od samych mieszkańców i rad osiedli. Takie są też wnioski z ankiety, jaką niedawno przeprowadziliśmy. Już po godz. 17 pojawiają się problemy z parkowaniem, kiedy mieszkańcy wracają z pracy do domu. Zmiany ujednolicą też godziny parkowania, które będzie w całym mieście do godz. 20:00 – zarówno w centrum, jak i dzielnicach objętych strefą – tłumaczył podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Poznania Piotr Libicki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. Przestrzeni Publicznej.

To raczej nie koniec zmian. Podczas najbliższej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podejmie uchwałę w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania na pozostałą część Łazarza. Oznacza to więc, że kierowcy płaciliby za postój również w obrębie ulic Hetmańskiej, Arciszewskiego, Palacza, Krauthofera i Góreckiej. Do tematu wrócimy.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: