Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Co dalej z Kolejową? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Co dalej z Kolejową?
08-09-2022 07:15   Janusz Ludwiczak
– Co z remontem Kolejowej. Mija tyle lat, a żadna łopata nie została wbita" – mówiła podczas wtorkowej sesji radna Lidia Dudziak.
– Zależy nam na tym, by ta ulica była przebudowana. Inwestycja ta jest bardzo potrzebna – odpowiedział wiceprezydent Mariusz Wiśniewski. Jak już informowaliśmy PIM dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty, a prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

– Wielokrotnie było to przedstawiane. Długo trwały prace projektowe, uzyskanie ZRID. Nie wszystko zależy od miasta, chociażby uzyskanie decyzji środowiskowej. Nie pomogła też pandemia. Był trzykrotnie ogłaszany przetarg, co też wpłynęło na realizację inwestycji. Bardzo skoczyły ceny. Jest przygotowywana decyzja ws. rozstrzygnięcia przetargu. Będzie potrzeba zgoda ze strony Rady Miasta. Zależy nam na tym, by tak ulica była przebudowana. Inwestycja ta jest bardzo potrzebna dla dolnego Łazarza – odpowiedział radnej Lidii Dudziak wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Jak już informowaliśmy pod koniec sierpnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty na przebudowę ulicy Kolejowej.

"Za najkorzystniejszą ofertę uznana została oferta złożona przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PJL Sp. z o.o. Sp. k., PJM Nadzór i Realizacja Robót Budowlanych Paweł Mróz, BUDNET Waldemar Illmann, TRAP PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE S.C." – czytamy w komunikacie.

Oznacza to, że przebudowa Kolejowej zostanie zrealizowana za kwotę blisko 13 milionów złotych (dokładnie 12 912 566,40 zł brutto) z okresem 48 miesięcy gwarancji / rękojmi .


R E K L A M A

Komentarze (2)

09-09-2022 16:33:03
Adrian
Wszystkie oferty złożone w pierwszym przetargu były niższe od ofert złożonych w trakcie trzeciego przetargu, a dodatkowo oferty złożone podczas pierwszego przetargu miały dłuższy okres gwarancji / rękojmi – zatem może nie warto ponawiać przetargu tylko od razu wybierać wykonawcę? P.S. czy orientuje się ktoś, czy pozostali uczestnicy przetargu będą brali udział procedurze odwoławczej, bo w tej kwestii jakoś nigdzie nie znalazłem informacji?
08-09-2022 08:31:31
Mieszkaniec Kolejowej
Widzę, że to chyba niestety nie koniec przepychanki. Jak zobaczę pierwsze maszyny na Kolejowej to uwierzę, jak na razie to wszystko za gęstą mgłą.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: