Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kino, kawiarnia i spacer - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kino, kawiarnia i spacer
30-08-2022 07:30   Janusz Ludwiczak
O tym, że jeden z kryptologów maszyny szyfrującej Enigma mieszkał na Łazarzu można było przekonać się podczas niedzielnej przechadzki z cyklu "Kino, kawiarnia i spacer…".

Wycieczka rozpoczęła się przy kościele Matki Boskiej Bolesnej.

– Łazarz był świadkiem wielu ciekawych wydarzeń. Mieszkali tutaj sławni i doceniani ludzie, społecznicy, artyści i artystki, urzędnicy i wiele innych znaczących osób – zapowiadali organizatorzy.

Następnym punktem przechadzki były murale bloków przy ul. Stablewskiego i Lodowej, na których znajdują się odpowiednio wiersz Krystyny Miłobędzkiej "Jestem do znikania" oraz wiersz stworzony przez samych mieszkańców, który powstał w wyniku rozmów o kobietach na Rynku Łazarskim.

Podczas spacer organizatorzy przygotowali też konkurs – quest z nagrodami.

W najbliższą niedzielę o godz. 11:00 na wycieczkę pod hasłem "Ulica Grunwaldzka" zaprasza Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego (zbiórka przy pomniku Tadeusza Kościuszki na rogu ulic: Bukowskiej i Grunwaldzkiej).

Z kolei w kolejną sobotę, 10 września o godz. 11:00 kolejna przechadzka z cyklu "Kino, kawiarnia, spacer - Łazarz poznajmy się - spacer po dzielnicy o ponad stuletniej historii" (zbiórka przy Palmiarni).

Dzień później, w niedzielę 11 września na spacer po Łazarzu zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa.

– Jeżyce, Łazarz i Wilda, mimo iż zostały przyłączone do Poznania w tym samym czasie, posiadają odrębną tożsamość i indywidualne cechy charakteru, na które zwracamy szczególną uwagę w naszych wielowątkowych opowieściach. O obliczu poznańskich dzielnic zdecydowało zarówno społeczne zaangażowanie ich mieszkańców, rozwój urbanistyczny oraz boom budowlany początku XX wieku, jak i specyfika rozwijających się lokalnie gałęzi przemysłu czy kultury. Chcemy uwrażliwić uczestników i uczestniczki spacerów na złożoność tych lokalnych historii, a jednocześnie wskazać im sposoby twórczej interpretacji miejskiego krajobrazu – zachęca Poznańskie Centrum Dziedzictwa.

Wycieczka ta rozpocznie się o godz. 11:30 na Rynku Łazarskim.


Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń można znaleźć jak zawsze w naszej niezapominajce" – www.niezapominajka.lazarz.pl.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: