Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Givebox zniknął z Parku Kasprowicza: "proszono nas o usunięcie szafy ze względu na bałagan" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Givebox zniknął z Parku Kasprowicza: "proszono nas o usunięcie szafy ze względu na bałagan"
02-08-2022 13:24   Janusz Ludwiczak
Przy wejściu do pływalni letniej w Parku Kasprowicza nie ma już Givebox-a, czyli szafy, w której można było zostawić niepotrzebną nam odzież czy książki.

"Givebox Łazarz", czyli wspólna szafa, w której można było pozostawić niepotrzebne rzeczy na użytek innej osoby w potrzebie znajdowała się w Parku Kasprowicza, w pobliżu wejścia na pływalnię letnią od grudnia 2016 roku. Niestety łazarski "Givebox" musiał zostać zdemontowany.

– Dostaliśmy sygnał od Zarządu Zieleni Miejskiej, że w związku z rewitalizacją Parku Kasprowicza musimy usunąć szafę, ze względu na bałagan, jaki ona generuje, pomimo, iż zawsze staraliśmy się utrzymać porządek. Jesteśmy wdzięczni, że przez prawie sześć lat mogła ona funkcjonować, to i tak jest rekord w Poznaniu, a chyba nawet w Polsce – mówi portalowi Lazarz.pl Kalina Olejniczak z Podzielni, jedna z pomysłodawczyń "Giveboxa".

Podobny los spotkał też jeżycki Givebox, który znajdował się przy Domu Tramwajarza, który również został zlikwidowany jakiś czas temu.

– Być może uda znaleźć się inną lokalizację dla "Givebox Łazarz". Może ktoś chce przyjąć szafę pod swoje skrzydła? – dodaje Kalina Olejniczak.

Organizatorzy proszą równocześnie, by nie zostawiać worków z odzieżą, książkami i innymi artykułami w Parku Kasprowicza. Ciuchy można zanieść do najbliższego kontenera na używaną odzież przy ul. Morawskiego 13 lub do Po-Dzielni przy ul. Głogowskiej 27.


Komentarze (2)

02-08-2022 21:09:19
nie mów tak
Nie mów tak. Ja też byłem przeciwnikiem giveboxa ale to dlatego, że wiara nie umie korzystać z takich rzeczy. Nie ma sensu oferować ludziom takich miejsc. Jak za coś trzeba zapłacić to inaczej się szanuje. Niektorzy może na olx będą wystawiać te tandetę co tam lądowała.
02-08-2022 15:52:43
olek
Jednego hipsterskiego gówienka na łazarzu mniej
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: