Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulotki niosące pomoc - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulotki niosące pomoc
26-01-2010 22:45   Janusz Ludwiczak
Informacje o miejscach wydawania suchego prowiantu, numery infolinii oraz wykazy miejsc wydawania bezpłatnych posiłków czy ośrodkach schronienia dla dzieci i kobiet można znaleźć od wtorku na przystankach MPK.

We wtorek na przystankach tramwajowych i autobusowych pojawiły się ulotki z informacjami o miejscach wydawania bezpłatnych posiłków, odzieży i suchego prowiantu, punktach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ulotki, które rozwiesili na przystankach MPK studenci Kolegium Pracowników Służb Społecznych zawierają także wykaz miejsc schronienia dla kobiet i dzieci, punkty medycznych oraz numery infolinii dla osób bezdomnych i potrzebujących.

Pomysłodawcą wydania ulotek i umieszczenia ich na przystankach MPK są pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Informacje te mogą teraz szczególnie przydać się, gdy na dworze panują siarczyste mrozy, sięgające nawet -20°C.


Komentarze (3)

28-01-2010 11:21:33
Milka
Masz rację Max, że ktoś, kto zdaje sobie sprawę, że ma problem, wie gdzie trafić. Myślę, że te ulotki są ważne dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą. Może dzięki nim ktoś zadziała pod wpływem impulsu. Taki impuls może czasem uratować życie :-)
27-01-2010 14:59:34
max
I co niby dadzą te ulotki? Kto potrzebuje i chce pomocy wie gdzie trafić
27-01-2010 12:32:28
Milka
Inicjatywy godna pochwały. Dobra. A ponieważ to portal Łazarza, więc dla ludzi, którzy tu mieszkamy. Dlatego pozwolę sobie dodać coś - ci ludzie, którzy potrzebują pomocy, każdego dnia spotykają się z pogardą. Pogardą na twarzach przechodniów, nas, mieszkańców Łazarza. Kiedy widzą taką pogardę dzień po dniu, trudno im potem zwrócić się o pomoc tam, gdzie mogą ją otrzymać. Boją się, obawiają, kolejnego doświadczenia takiego uczucia. A przecież to często ludzie wykształceni, mądrzy, którym los podstawił nogę. I często nie potrzebują datku, choć mogą żebrać o parę groszy, ale w rzeczywistości proszą o uwagę, uśmiech, odrobinę ciepła, kilka zamienionych słów. Nikt z nas nie jest święty. Każdego dnia może nas spotkać coś podobnego. Jak możemy dziś dać komuś bezdomnemu, samotnemu, to, czego być może będziemy potrzebowali sami, kiedyś? Jakie dobre słowo możemy powiedzieć komuś, kto dziś zaczepia nas na ulicy?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: