Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zerwała się trakcja, bimby nie jeździły na Rataje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zerwała się trakcja, bimby nie jeździły na Rataje
26-01-2010 00:06   Janusz Ludwiczak
Łatwego życia nie mieli pasażerowie MPK. Intensywne i obfite mrozy były powodem zerwania sieci trakcyjnej na Rondzie Starołęka. Przez ponad dwie godziny tramwaje linii nr 1, 5, 7 i 13 z Łazarza kursowały na Rataje objazdami.

Obfite mrozy, sięgające powyżej -20°C były powodem zerwania sieci trakcyjnej na Rondzie Starołęka. W niedzielę od 6:00 do 8:15 tramwaje linii nr 1, 4, 5, 7, 12, 13 i 17 jeździły objazdami.

Przez ponad dwie godziny pasażerowie mieli problem, aby dostać się z Łazarza na Rataje, gdyż "jedynka" i "siódemka" zostały skierowane objazdami przez Wildę, Królowej Jadwigi, Rondo Rataje na Zawady. Natomiast tramwaje linii nr 5 i 13 kursowały tylko do osiedla Lecha.

W zamian pasażerowie mogli korzystać z dwóch linii autobusowej komunikacji zastępczej "za tramwaj", które kursowały od skrzyżowania Hetmańska/28 Czerwca 1956 r. wzdłuż ulicy Hetmańskiej, Żegrze i Chartowo do os.Lecha oraz od Ronda Rataje ulicami Zamenhofa i Starołęcka do pętli tramwajowej na Starołęce.

Na szczęście wielkiego paraliżu komunikacyjnego nie było, gdyż do awarii doszło w niedzielę, w godzinach porannych, kiedy z tramwajów nie korzysta zbyt wielu pasażerów.

Do podobnej awarii tramwajowej sieci trakcyjnej doszło we wrześniu 2007 roku, kiedy to przez prawię godzinę nie jeździły tramwaje przez skrzyżowanie ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Korek tramwajowy sięgał wtedy na ulicy Głogowskiej od Hetmańskiej aż do wysokości Rynku Łazarskiego.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: