Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marcin Pakuła nowym przewodniczącym Rady Osiedla Święty Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marcin Pakuła nowym przewodniczącym Rady Osiedla Święty Łazarz
28-06-2022 10:39   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji łazarscy radni wybrali nowego przewodniczącego rady. Został nim Marcin Pakuła, który zajmuje się sprawami związanymi z przestrzenią publiczną, parkowaniem.

Zmiany w prezydium Rady Osiedla Św. Łazarz rozpoczęły się pod koniec maja, gdy decyzją 12 radnych (6 głosów przeciw) z funkcji stanowiska Przewodniczącej Zarządu Osiedla została odwołana radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

Dwa tygodnie później na to stanowisko wybrano Andrzeja Janowskiego, dotychczasowego Przewodniczącego Rady Osiedla. Złożył on jednak rezygnację z pełnienia dotychczasowej funkcji.

Jakie są różnice między przewodniczącym Rady Osiedla a przewodniczącym Zarządu Osiedla?

  • Przewodniczący Rady Osiedla – funkcję tą można przerównać do marszałka Sejmu czy przewodniczącego Rady Miasta. Przewodniczący Rady Osiedla organizuje pracę rady i komisji, nadzoruje prowadzenie głosowań i porządku obrad posiedzenia, przewodniczy obradom.
  • Przewodniczący Zarządu Osiedla – to jednak znacznie ważniejsza funkcja, którą można poniekąd porównać do prezydenta miasta, burmistrza czy nawet premiera. Osoba sprawująca tą funkcję nie musi być co prawda członkiem Rady Osiedla, ale zarządza wszystkim co dotyczy osiedla – planuje budżet, odpowiada za mienie, wnosi projekty uchwał, zajmuje się wykonaniem realizacji zadań, uczestnicy w spotkaniach z przedstawicielami miejskich jednostek. Jest to organ wykonawczy Rady Osiedla.

Podczas ubiegłotygodniowej sesji łazarscy radni wybrali nowego Przewodniczącego Rady Osiedla Święty Łazarz. Swoją kandydaturę zgłosił dotychczasowy wiceprzewodniczący, Marcin Pakuła, który był jedynym kandydatem.

– Jestem wiceprzewodniczącym Rady Osiedla od samego początku. Jestem przekonany, że sumiennie będę pełnić obowiązki – mówił podczas sesji radny Marcin Pakuła.

W wyniku tajnego głosowania decyzją 14 głosów za i 3 przeciw Marcin Pakuła został wybrany na stanowisko Przewodniczącego Rady Osiedla Święty Łazarz.

– Marcin jest mieszkańcem i działkowcem na Dolnym Łazarzu. W działaniach na rzecz osiedla skupia się przede wszystkim na przestrzeni publicznej i uporządkowaniu parkowania – informuje na swoim profilu Rada Osiedla Święty Łazarz.

Obszerną relację z ostatniej sesji przedstawimy w kolejnym artykule.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: