Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Jacek Jaśkowiak z absolutorium – krytykowano go m.in. za Rynek Łazarski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Jacek Jaśkowiak z absolutorium – krytykowano go m.in. za Rynek Łazarski
22-06-2022 06:46   Janusz Ludwiczak
Rada Miasta udzieliła prezydentowi Poznania wotum zaufania i absolutorium, czyli pozytywnej oceny za realizację ubiegłorocznego budżetu.

W 2021 roku dochody budżetu wyniosły 4,99 mld zł i były o 5,2 procent wyższe niż zaplanowano. Wydatki miasta zamknęły się w kwocie 4,93 mld zł, z czego ponad 969 mln zł przeznaczono na inwestycje, z czego na komunikację zbiorową i drogi przeznaczono blisko 559 mln zł.

Podczas sesji absolutoryjnej poruszono również temat zmodernizowanego Rynku Łazarskiego. Inwestycja ta kosztowała blisko 43 mln zł.

– Rynek Łazarski przechodzi teraz metamorfozę. Zmieniają się formy handlu. Ta przestrzeń w okresie Bożego Narodzenia służyła mieszkańcom – chwalił się Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Inwestycję tą mocno skrytykowała radna Sara Szynkowska vel Sęk z PiS.

– Ta niechęć mieszkańców jest znaczna. Jak niewykorzystany jest potencjał tego miejsca. Apelowałabym do władz, by wsłuchali się w głos mieszkańców. Unia Europejska narzuca dbanie o zieleń, nasadzenia i "odbrukowywanie" przestrzeni – mówiła w imieniu klubu PiS radna Sara Szynkowska vel Sęk.

Wotum zaufania i absolutorium przyznało 26 radnych – z Kolacji Obywatelskiej oraz klubu Wspólny Poznań, którzy jak przyznali "jest to ostatni kredyt zaufania". Przeciw było 8 radnych PiS (w przypadku wotum zaufania było 7 głosów przeciw, gdyż wtedy nie głosowała radna Ewa Jemielity).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: