Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Jacek Jaśkowiak z absolutorium – krytykowano go m.in. za Rynek Łazarski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Jacek Jaśkowiak z absolutorium – krytykowano go m.in. za Rynek Łazarski
22-06-2022 06:46   Janusz Ludwiczak
Rada Miasta udzieliła prezydentowi Poznania wotum zaufania i absolutorium, czyli pozytywnej oceny za realizację ubiegłorocznego budżetu.

W 2021 roku dochody budżetu wyniosły 4,99 mld zł i były o 5,2 procent wyższe niż zaplanowano. Wydatki miasta zamknęły się w kwocie 4,93 mld zł, z czego ponad 969 mln zł przeznaczono na inwestycje, z czego na komunikację zbiorową i drogi przeznaczono blisko 559 mln zł.

Podczas sesji absolutoryjnej poruszono również temat zmodernizowanego Rynku Łazarskiego. Inwestycja ta kosztowała blisko 43 mln zł.

– Rynek Łazarski przechodzi teraz metamorfozę. Zmieniają się formy handlu. Ta przestrzeń w okresie Bożego Narodzenia służyła mieszkańcom – chwalił się Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Inwestycję tą mocno skrytykowała radna Sara Szynkowska vel Sęk z PiS.

– Ta niechęć mieszkańców jest znaczna. Jak niewykorzystany jest potencjał tego miejsca. Apelowałabym do władz, by wsłuchali się w głos mieszkańców. Unia Europejska narzuca dbanie o zieleń, nasadzenia i "odbrukowywanie" przestrzeni – mówiła w imieniu klubu PiS radna Sara Szynkowska vel Sęk.

Wotum zaufania i absolutorium przyznało 26 radnych – z Kolacji Obywatelskiej oraz klubu Wspólny Poznań, którzy jak przyznali "jest to ostatni kredyt zaufania". Przeciw było 8 radnych PiS (w przypadku wotum zaufania było 7 głosów przeciw, gdyż wtedy nie głosowała radna Ewa Jemielity).


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: