Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski zamienił się w scenę koncertową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski zamienił się w scenę koncertową
12-06-2022 08:31   Janusz Ludwiczak
Przed południem wystąpili najmłodsi, później podopieczni Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1, a po południu taniec Hula i inauguracja hawajskich spotkań, zaś na zakończenie wielkie rapowanie. W piątek sporo się działo na Rynku Łazarskim.

Od czwartku trwają 32. Dni Łazarza. Na Rynku Łazarskim stanęła scena. W piątek odbyły się liczne występy i koncerty. Na początek pod hasłem "Familijny Łazarz" zaprezentowały się przedszkola (nr 32, 39, 44, 48 i 51) i szkoły podstawowe (nr 9, 26, 69 i 77). Najmłodsi przygotowali występy artystyczne.

Na scenie wystąpił również zespół "Puszka Bang", czyli podopieczni Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1.

Po południu można było nauczyć się tańca Hula podczas inauguracji "Hawajskich spotkań na Łazarzu", czyli cyklu spotkań przybliżających kulturę Hula, które zostały zorganizowane w ramach Mobilnego Centrum Inicjatyw Lokalnych "Łazanka".

Wieczór należał do młodzieży. Wystąpił m.in. Jakub Wrotek z Ciepłych Brejków oraz zespoły: PotHeadzzz i Mitochondrium. Nie zabrakło wspólnego rapowania.

Dziś koncert galowy 32. Dni Łazarza w Parku Wilsona. Od południa pokazy akrobatyczne w wykonaniu uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 69, pokazy taneczne, koncert bębniarzy i występ zespołu Pasja.

O godz. 16:00 w muszli koncertowej wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych pod dyrekcją mjr Pawła Joksta, a po niej zespoły artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

Z kolei wieczorem, o godz. 20:00 w kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej koncert muzyki kameralnej "Gaude Mater". W programie muzyka sakralna i świecka z udziałem zespołów i solistów Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Szczegółowy program 32. Dni Łazarza można znaleźć w naszym serwisie specjalnym na stronie www.32dni.lazarz.pl.


Komentarze (1)

12-06-2022 22:17:11
Joa
Chłopak z Zespołu Puszka band, na drugi dzień powiedział mi jak ważny był dla niego występ. Był wniebowzięty. To bardzo ważne też dla nas osób bez niepełnosprawności.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: