Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stary dworzec będzie służył uchodźcom uciekającym przed wojną z Ukrainy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stary dworzec będzie służył uchodźcom uciekającym przed wojną z Ukrainy
06-04-2022 01:08   Janusz Ludwiczak
Od środy budynek starego dworca kolejowego zostanie otwarty dla uchodźców i wolontariuszy. W ostatnim czasie budynek stał pusty, a od marca 2018 r. przed dwa lata działa w nim klub FoodHall.

O udostępnienie budynku starego dworca kolejowego na potrzeby uchodźców z Ukrainy apelowali już wolontariusze, gdyż obiekt ten stoi pusty, a hol nowego dworca pęka w szwach. O tym, że obiekt zostanie udostępniony dla osób uciekających przed wojną w połowie marca poinformował wojewoda.

– Na moją prośbę dyrekcja dworca zgodziła się udostępnić budynek. Wolontariusze, służby mundurowe oraz pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przystosowują obecnie budynek do użytku, tak aby odpowiadał potrzebom obywateli Ukrainy – poinformował w poniedziałek wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Obecnie wolontariusze przyjmują uchodźców w namiotach, które przed wejściem do starego dworca ustawili strażacy. Sami jednak stoją godzinami na zimnie.

Stary dworzec zostanie udostępniony dopiero teraz, gdyż budynek musiał uzyskać pozwolenia na użytkowanie, m.in. ze strony Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Państwowej Straży Pożarnej, a także zgody dyrekcji PKP.

– Ze względów bezpieczeństwa budynek należało przystosować do nowej funkcji, oraz dopełnić wszystkich wymaganych formalności. Dzisiejsza kontrola miała za zadanie sprawdzić czy wszystkie prace przeprowadzono właściwie – przyznaje Mateusz Daszkiewicz, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Dodajmy, że od marca 2018 r. przez ponad dwa lata na starym dworcu działał FoodHall, okienka kasowe zamieniono w punktu gastronomiczne, a w holu dworca stanął bar, scena koncertowa i dyskotekowy parkiet.

ZOBACZ TAKŻE: Jedzenie serwowane z kasowych okienek i parkiet w poczekalni – stary dworzec zamienił się w FoodHall


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: