Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strefa płatnego parkowania na Łazarzu na razie pozostaje do 18:00 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strefa płatnego parkowania na Łazarzu na razie pozostaje do 18:00
05-04-2022 06:45   Janusz Ludwiczak
We wtorek Rada Miasta nie zajmie się projektem wydłużenia parkowania w strefie do godz. 20 oraz jej wprowadzeniem po północnej stronie ulicy Hetmańskiej, a także na Reymonta i Przybyszewskiego.

Projekt przewiduje, że strefa płatnego parkowania na Łazarzu miałaby obowiązywać do godz. 20:00 (obecnie kierowcy płacą za postój w dni robocze w godz. 8:00-18:00).

– Jest to odpowiedź na postulaty płynące ze strony mieszkańców nowych stref płatnego parkowania na Łazarzu i Wildzie wynikające z trudności z parkowaniem przez mieszkańców po godzinie 18:00, kiedy strefa płatnego parkowania nie obowiązuje. Oznacza to jednocześnie ujednolicenie godzin funkcjonowania strefy w dni powszednie ze Śródmiejską Strefą Płatnego Parkowania – wyjaśnia w projekcie uchwały Mariusz Wiśniewski zastępca prezydenta Poznania.

Projekt przewiduje również wprowadzenie płatnego parkowania m.in. po północnej stronie ulicy Hetmańskiej, a także na Reymonta i Przybyszewskiego.

– Korekta granic Strefy Płatnego Parkowania ujęta w uchwale obejmuje także południową i zachodnią granicę SPP na Łazarzu, włączając do płatnego parkowania miejsca postojowe znajdujące się po wewnętrznej stronie strefy – tłumaczy wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Projekt ten został na razie wycofany z porządku obrad, po tym jak w piątek podczas posiedzenia Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej radni zdecydowali, że nie będą podejmować uchwały w tej sprawie, gdyż chcą najpierw sprawdzić jak działa strefa płatnego parkowania po rozszerzeniu jej na Łazarz i Wildę. Niebawem zaplanowana została wizja lokalna.


Komentarze (1)

06-04-2022 16:04:33
Prowadzona Ankieta
Prowadzona Ankieta była ostatnio przeze mnie w celu pisania pracy dyplomowej ok. 120 osób i nikt nie miał takiego pomysłu? wręcz przeciwnie większość osób jest przeciwna strefie-pełno zagrodzeń i słupków- i wieczne krążenie samochodem po dzielnicy w poszukiwaniu miejsca parkingowego bo albo zakaz, ścieżka rowerowa lub słupki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: