Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Punkt zbiórki darów na MTP kończy działalność - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Punkt zbiórki darów na MTP kończy działalność
31-03-2022 06:30   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Od piątku centralny magazyn darów w pawilonie nr 4 MTP kończy swoją działalność. Obywatele i obywatelki Ukrainy mogą zgłaszać się po pomoc m.in. do jadłodajni Caritas. Standardowe pakiety (wyłącznie żywność i kosmetyki) wydawane są także w Miejskim Punkcie Pomocy przy ul. Bukowskiej, który w przyszłym tygodniu przejdzie szybki remont.

Powodem zamknięcia punktu jest zbyt mało darowizn.

– W pierwszych dniach wojny w Ukrainie liczba darów od firm i osób prywatnych była ogromna i potrzebne było miejsce, które pomieści te wszystkie dary. Obecnie pomoc rzeczowa jest mniejsza i najczęściej od razu trafia do punktów, w których znajdują się uchodźcy. W dalszym ciągu będziemy wydawać pomoc żywnościową i produktową dla ukraińskich uchodźców – informuje poznańska Caritas.

Uchodźcy mogą zgłaszać się po pomoc do jadłodajni Caritas, m.in. prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Niegolewskich 23 (w godz. 11:00-12:00).

Obywatele i obywatelki Ukrainy cały czas mogą zgłaszać się po dary do Miejskiego Punktu Pomocy przy ul. Bukowskiej 27/29. Od ponad tygodnia rozdawane są tam standardowe pakiety, w których znajduje się żywność, potrzebne kosmetyki i środki higieniczne - w zależności od dostępnych danego dnia darów. Nie wydaje się tam odzieży, obuwia ani przyborów szkolnych.

– Od najbliższej soboty (2 kwietnia) do środy (6 kwietnia) Miejski Punkt Pomocy będzie tymczasowo nieczynny. Kilka dni całkowitego zamknięcia jest konieczne, ponieważ punkt zostanie wyremontowany, a następnie otwarty ponownie, oferując szersze wsparcie. W pomoc przy odnawianiu pomieszczeń mogą włączyć się wolontariusze. Więcej informacji na stronie internetowej: www.poznan.pl/wolontariat/oferty. Po remoncie w punkcie będzie można uzyskać pomoc psychologiczną, skorzystać z konsultacji prawnych, wziąć udział w zajęciach języka polskiego ¬– wyjaśnia Urząd Miasta Poznania.

W miejskim punkcie stale potrzebna jest żywność o długim terminie ważności, gotowe dania lub suche pożywienie, które może służyć do przygotowania posiłków (np. ryż, makaron).

Dary wydawane są na podstawie paszportu z wbitą do dokumentu pieczątką, potwierdzającą przekroczenie granicy od 24 lutego lub na podstawie zaświadczenia o przekroczeniu granicy. Można je przynosić oraz odbierać od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-18:00 oraz w soboty w godz. 10:00-15:00 (za wyjątkiem czasu, gdy będzie trwał tam remont).

Wsparcie nadal można również uzyskać w punkcie recepcyjnym w pawilonie 2. Będą tam wydawane podstawowe pakiety pomocowe. Można tam również zdobyć informacje dotyczące wyrobienia dokumentów, otrzymać pomoc prawną czy psychologiczną, zarejestrować kartę SIM, zjeść i wypić coś ciepłego, uzyskać informacje o pobycie w Polsce oraz o kwestiach urzędowych. Wydawane są tam również zaświadczenia ZTM, na podstawie których obywatele Ukrainy mogą jeździć za darmo komunikacją miejską przez 60 dni.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: