Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują chodniki na Stablewskiego i Wyspiańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują chodniki na Stablewskiego i Wyspiańskiego
23-03-2022 07:30   Janusz Ludwiczak
W tym roku wyremontowane mają zostać chodniki na fragmencie ulicy Stablewskiego i Wyspiańskiego, a być może również na Jarochowskiego i Niegolewskich.

Rada Osiedla Św. Łazarz ustaliła listę priorytetów w zakresie remontów chodników. Ze środków własnych samorządu ma zostać wymieniona nawierzchnia dla pieszych na ulicy Stablewskiego, na odcinku od Głogowskiej do Dmowskiego po stronie południowej.

Z kolei ze środków pozyskanych z opłat w Strefie Płatnego Parkowania mają zostać wyremontowane chodniki na ulicy Wyspiańskiego (na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Matejki, po obu stronach), a w przypadku dostępnych środków również na Jarochowskiego (między Hetmańską i Palacza) oraz na Niegolewskich (od ul. Bogusławskiego do ul. Jarochowskiego, strona południowa).

– Będziemy dysponować co najmniej 1,2 mln zł w ramach środków ze Strefy Płatnego Parkowania – mówił podczas lutowej sesji Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Łazarscy radni podjęli również uchwałę w sprawie wskazania lokalizacji koszy na odpady. Uliczne śmietniki znajdą się w następujących lokalizacjach:
1. Matejki/Wyspiańskiego (narożnik południowo-wschodni)
2. Kasprzaka/Niegolewskich (narożnik południowo-zachodni)
3. Niecała 10
4. Stablewskiego w pobliżu ławki przy pasie zieleni na wysokości przychodni
5. Załęże/Lodowa (narożnik północno-zachodni)
6. Matejki/Orzeszkowej (przy Żabce).
Ponadto kosz metalowy z narożnika Wyspiańskiego/Matejki (przy Skwerze Focha) ma zostać przeniesiony przy skrzyżowaniu ul. Chełmońskiego i Siemiradzkiego (narożnik południowo-zachodni).

Ponadto Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie stanowiska w sprawie zmiany organizacji ruchu na drodze wewnętrznej przy ul. Chociszewskiego.

Rada Rodziców oraz dyrekcja Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki" zaproponowała wprowadzenie kilka zmian w organizacji ruchu i umożliwienie dodatkowego parkowania na drodze wewnętrznej, łączącej ulicę Chociszewskiego z budynkiem przedszkola.

Rada Osiedla Św. Łazarz negatywnie odniosła się do propozycji zakazu ruchu w obu kierunkach oraz wyznaczenia parkingu typu "Kiss&Ride".

– W odległości 3 minut pieszo od przedszkola jest bezpłatny parking przy ul. Reymonta. Jest tam sporo wolnych miejsc postojowych. Po za tym parking Kiss&Ride ma sens, gdy kierowca ma się zatrzymać, wysadzić pasażera, pożegnać się i odjeżdża, jak ma to miejsce np. przy dworcu – wskazywał Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Za podjęciem tej uchwały było 12 radnych, 2 osoby były przeciw, 1 radny wstrzymał się od głosu.

Tymczasem dziś o godz. 18:30 odbędzie się kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Głównym punktem obrad będzie zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie wydłużenia kadencji rad osiedli, a także przyjęcie sprawozdania rocznego z działalności Zarządu Osiedla za ubiegły rok.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXXVI (zdalna) 23.02.2022 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: