Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Ukrainy jak Harry Potter - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Ukrainy jak Harry Potter
08-03-2022 23:52   Janusz Ludwiczak
Przy ulicy Hetmańskiej pojawiło się kolejne graffiti. Tym razem jego autor, Kawu przedstawił prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego jako Harrego Pottera.

Jak już informowaliśmy na początku ubiegłego tygodnia na ścianie oporowej wiaduktu kolejowego przy ul. Hetmańskiej pojawiło się graffiti, którego autor przedstawił Putina jako Lorda Voldemorta, czyli negatywnego bohatera książek pisarki J.K. Rowling (Joanne Murray) "Harry Potter". Autor - Kawu dodał też napis "#nowar", czyli nie dla wojny.

Malowidło to nie zachowało się zbyt długo. W czwartek graffiti to zostało zamalowane nowym. Na niebieskim tle pojawiła się postać z niebiesko-żółtymi włosami, jak barwy Ukrainy. Poniżej pojawiło się serce i kwiaty oraz napisy "Slava Ukrajini" i "Herojam Slava".

Niestety w piątek rano nie było już śladu po tym graffiti. Zostało ono zamalowane po prostu białą farbą.

Tymczasem we wtorek rano na Hetmańskiej powstało kolejne graffiti. Kawu przedstawił prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego jako Harrego Pottera, który pokonał zło, czyli czarnoksiężnika Voldemorta i jego sługusów.

W tle można zobaczyć niebiesko-żółtą flagę Ukrainy, panoramę Kijowa z najważniejszymi budynkami oraz kolumną ze słowiańskim bóstwem Berehynią, symbolizującym niezależność Ukrainy i upamiętniającym uzyskanie niepodległości. Jest też napis "Free Ukraine" (co znaczy "Wolna Ukraina").


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: