Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz ruszył z pomocą - trwają zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz ruszył z pomocą - trwają zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy
27-02-2022 00:39   Janusz Ludwiczak
W Inkubatorze Kultury Pireus, przy Głogowskiej 100 i w wielu innych miejscach organizowane są zbiórki pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Od rana dary dla osób z Ukrainy były przynoszone do Inkubatora Kultury Pireus. Zainteresowanie akcją przerosło oczekiwania organizatorów.
Koce termiczne, materiały opatrunkowe, gazy, apteczki, plastry, kompresy, bandaże, rękawiczki jednorazowe, leki przeciwbólowe, środki do dezynfekcji oraz jedzenie z długim terminem przydatności można przynosić jeszcze w niedzielę w godz. od 12:00 do 17:00 przynosić do Inkubatora Kultury Pireus przy ul. Głogowskiej 35, na rogu Gąsiorowskich.
W poniedziałek rzeczy ze zbiórki zostaną przetransportowane na granicę.

Kołdry, koce, ręczniki, skarpety, leki, środki czystości można przez całą dobę przynosić do sztabu pomocy Międzynarodowej Organizacji Warto Razem przy ul. Głogowskiej 100 (przy Potworowskiego). Również tutaj poznaniacy ruszyli z pomocą, do tego stopnia, że korkowała się ulica Głogowska.

Zbiórkę humanitarną organizuje również punkt przy ul. Strusia 8. Więcej informacji pod numerami telefonów: 794 011 490 oraz 515 411 778.

Od poniedziałku do środy popielcowej zbiórkę nowych rzeczy takich jak: koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy, kubki termiczne, kosmetyki osobiste, środki medyczne (bandaże, opatrunki itp.); trwałe produkty żywnościowe - ryż, makarony, kasze oraz gotowe dania w słoikach (gołąbki, fasolkę, pulpety) prowadzić będzie Parafia Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97. Dary będzie można przynosić przy wejściu do kaplicy w godz. od 10:00 do 12:00 oraz od 16:00 do 18:00.

Miejski punkt pomocy – Poznań dla Ukrainy będzie od poniedziałku działać przy ul. Bukowskiej 27/29. Będzie można tam przynosić żywność, odzież (dobrej jakości lub nieużywaną) i środki higieny dla uchodźców uciekających przed wojną.

– Zainteresowanie dobroczynnością jest ogromne, więc staramy się obecnie skoordynować działania i włączyć do konkretnej pracy mieszkanki i mieszkańców Poznania. Chcemy najlepiej wykorzystać ich potencjał do pomocy uchodźcom. Dla naszych przyjaciół z Ukrainy wszystkie gesty i inicjatywy służące wsparciu i pomocy, mają szczególne znaczenie, bo są dowodem na solidarność i dodają im otuchy – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zgromadzone produkty zostaną wykorzystane w trzech obszarach. Część z nich zostanie w Poznaniu - Miasto zabezpiecza niezbędne zasoby w celu przyjęcia migrantów z Ukrainy i opieki nad nimi. Na bieżąco współpracuje z organizacjami pozarządowymi, które są gotowe do pracy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Ponadto zebrane dary zostaną przewiezione do miejscowości przygranicznych, w których teraz potrzeby udzielenia pomocy są najpilniejsze. Wreszcie część zgromadzonych produktów przekazana zostanie bezpośrednio ludności, która pozostała w Ukrainie, a której grozi ogromny niedostatek na skutek toczącej się wojny.

• koce
• pościele
• kołdry
• poduszki
• ręczniki
• termosy/kubki termiczne
• kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, mydło itp.)
• środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp.
• proszki/płyny do prania i płukania odzieży
• Gotowe dania w słoikach, takie jak m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp.
• Produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron
zbierane będą w miejskim punkcie pomocy przy ul. Bukowskiej 27/29 w godz. od 10:00 do 20:00.

Napaść Rosji na Ukrainę rozpoczęła się w czwartek, 24 lutego, choć wojna hybrydowa prowadzona jest już od 2014 r. Ukraińskie punkty dowodzenia, składy broni i lotniska zostały poddane ostrzałowi rakietowemu, a z terytorium Rosji i Białorusi nastąpił atak wojsk lądowych. Giną zarówno żołnierze, jak i cywile. W sobotni poranek jeden z pocisków trafił w wieżowiec mieszkalny w Kijowie.

Prezydent Rosji poinformował o rozpoczęciu "operacji wojskowej w celu ochrony Donbasu", nazywając ukraiński rząd nazistami.

"Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko" – zapowiedział Władimir Putin.

Wiele pańśtw nałożyło sankcje ekonomiczne na Rosję. Rosyjskie samoloty nie mogą latać nad wieloma krajami. Rosja została też odcięta od systemu bankowego SWIFT.

Pomoc uchodźcom z Ukrainy oferuje Polska. Do tej pory do naszego kraju przybyło ponad 115 tysięcy obywateli Ukrainy.


Fot: Inkubator Kultury Pireus (1-11), Agnieszka Nowak (12), Maciej Piasecki (13)

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: