Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policja zatrzymała sprawców napaści na parę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policja zatrzymała sprawców napaści na parę
24-02-2022 06:14   Janusz Ludwiczak
Nawet 5 lat więzienia grozi dwóm 34-latkom, którzy na początku lutego kierowali groźby karalne wobec pary młodych osób. Sprawcy byli agresywni i wulgarni oraz uszkodzili auto, w którym schronili się poszkodowani. Do zdarzenia doszło na ulicy Głogowskiej, w rejonie Limanowskiego.

Do zdarzenia doszło 2 lutego ok. godz. 18.

– Dwóch mężczyzn szło za nami grożąc (w sferze waszej wyobraźni pozostawię czym grozili). Wsiedliśmy do mojego samochodu, który zaparkowałam nie przy samej głównej ulicy, a parędziesiąt metrów od niej - w uliczce dojazdowej do innych sklepów i zakładów. Szli za nami, więc zamknęłam samochód od środka. To jeszcze bardziej wyzwoliło w nich agresję - kiedy próbowałam wyjechać stłukli szybę w moim samochodzie, kopali, uderzali pięściami w szyby, w cały samochód, wyrwali obie wycieraczki oraz oba lusterka, obnażali się i krzyczeli rzucając kamieniami, wyrwanymi wycieraczkami – opisuje pani Julia.

Poszkodowani zgłosili sprawę na policję. Sprawcy zostali zatrzymani. To dwaj mężczyźni w wieku 34 lat.

– Sprawcy byli wobec nich agresywni i wulgarni oraz kierowali groźby karalne, a kiedy pokrzywdzeni schronili się w pojeździe, agresorzy nie zaprzestali swojego postępowania i zniszczyli im samochód. Porysowali karoserię, wyrwali lusterka oraz wycieraczki. Słysząc to, funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu i po kilkunastu dniach pracy operacyjnej policjanci ustalili tożsamość osób podejrzanych o te przestępstwa – informuje młodsza aspirant Marta Mróz, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

– Jeden z mężczyzn został zatrzymany przez funkcjonariuszy 15 lutego br. w miejscu swojego zamieszkania w rejonie Grunwaldu. Drugi z podejrzanych kolejnego dnia sam zgłosił się do Prokuratury. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia – dodaje mł. asp. Marta Mróz.

34-latkom grozi kara do 5 lat więzienia. Wyrok może być jednak wyższy ze względu na to, że sprawa miała charakter chuligański. Decyzją prokuratora poznaniacy otrzymali środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: