Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych i przekroczył prędkość – zapłacił 2,3 tys. zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych i przekroczył prędkość – zapłacił 2,3 tys. zł
11-02-2022 10:04   Janusz Ludwiczak
2 300 złotych mandatu zapłacił kierowca, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych i przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km/h. Do zdarzenia doszło w sobotę na ulicy Reymonta.

Pirata drogowego uwiecznił policyjny wideo rejestrator. Kierowca jadąc ulicą Reymonta najpierw wyprzedził na przejściu dla pieszych, na wysokości Taborowej (przy przystanku tramwajowym), po czym dodał gazu i wyprzedzał kolejne samochody zmieniając pasy ruchu. Na jego liczniku było nawet 107 km/h.

– Takie manewry połączone z szybką jazdą w rejonie przejść dla pieszych są bardzo niebezpieczne. Pieszego nie chronią pasy, poduszka powietrzna, czy karoseria pojazdu. W zderzeniu z pojazdem istnieje duże ryzyko powstania u niego poważnych obrażeń – informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Policjanci przypominają: zbliżając się do przejścia dla pieszych, poza zachowaniem szczególnej ostrożności i ustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, jesteś zobowiązany do zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego. Obowiązkiem kierowcy jest także ustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście.

Od początku tego roku na drogach w całej Wielkopolsce zginęło 20 osób, a 218 osób zostało rannych. W ubiegłym roku w Wielkopolsce w 2411 wypadkach śmierć poniosło 229 osób, o 16 więcej niż w roku poprzednim. 2 773 osoby zostały ranne.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: