Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Fotoradar na Hetmańskiej zarejestrował już ponad tysiąc przekroczeń dozwolonej prędkości - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Fotoradar na Hetmańskiej zarejestrował już ponad tysiąc przekroczeń dozwolonej prędkości
03-02-2022 08:30   Janusz Ludwiczak
– Kierujący średnio przekraczali prędkość o 21 km/h – wyjaśnia Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Już od miesiąca działa fotoradar na ulicy Hetmańskiej. Jak już informowaliśmy od 21 grudnia 2021 r. do 17 stycznia 2022 r. zarejestrował on 723 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym kierowców, którzy jechali powyżej 100 km/h.

Otrzymaliśmy nowe dane od "krokodyli".

– Przy pomocy fotoradaru przy ulicy Hetmańskiej dotychczas zarejestrowano 1 tysiąc wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Kierujący średnio przekraczali prędkość o 21 km/h – poinformował nas Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

O zamontowanie fotoradaru na Hetmańskiej mocno zabiegała Rada Osiedla Św. Łazarz.

– W Krakowie w newralgicznych punktach zwężono jezdnie. Poznań też powinien się na to zdecydować. Czy potrzeba kolejnych tragicznych zdarzeń, żeby takie rozwiązania wprowadzono? Poza tym życie pokazuje, że skutecznym straszakiem jest przede wszystkim stały radar. W naszej opinii ul. Hetmańska nadal stanowi zagrożenie dla życia – powiedziała Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Jak już informowaliśmy w ostatnim czasie na Hetmańskiej doszło do wielu tragicznych wypadków. 1 lipca na przejściu dla pieszych przy Kolejowej zginęła 26-letnia piesza. Kobieta przechodziła na pulsującym świetle. Z kolei miesiąc wcześniej, kilka metrów dalej, przed wiaduktem kolejowym samochód osobowy uderzył w słup trakcyjny, doszło do pożaru auta, śmierć na miejscu poniosły dwie osoby.

W lipcu na Hetmańskiej pomiędzy Dmowskiego a Rolną decyzją Miejskiego Inżyniera Ruchu wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jednak wielu kierowców przekracza "pięćdziesiątkę". Sytuację tą miał zmienić właśnie fotoradar.

Ponad połowa z tysiąca zarejestrowanych przypadków dotyczyła przekroczenia w najniższym progu, czyli pomiędzy 11 a 20 km/h.

– Wyliczyliśmy też średnią prędkość przekroczenia i ta średnia prędkość przekroczenia na tym odcinku drogi rejestrowana przez to urządzenie wynosi około 21 kilometrów na godzinę więcej niż obowiązujący limit prędkości. Nie jest jeszcze na tyle dobrze, aby powiedzieć, że nie ma tam przypadków skrajnych czy ekstremalnych – dodaje Monika Niżniak, rzecznik GITD.

Z kolei ponad 10 kierowców przekroczyło prędkość o co najmniej 41 km/h. Mandat trafił też do kierowcy, który w tym miejscu jechał z prędkością powyżej 100 km/h.

Fotoradar na Hetmańskiej to obecnie jedyny, który działa w Poznaniu.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: