Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Święto Narodów: polonez, tańce i zabawa na powitanie Nowego Roku {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Święto Narodów: polonez, tańce i zabawa na powitanie Nowego Roku {WIDEO}
13-01-2010 00:26   Janusz Ludwiczak
Uczestnicy spotkania Taize nie tylko się modlili. W sylwestrową noc zatańczyli m.in. polskiego poloneza i zabawami przywitali Nowy 2010 Rok.

Uczestnicy spotkania Taize najpierw spotkali się o godz. 23:00 w kościołach, by pomodlić się o pokój na świecie. Spotkania modlitewne, przy kanionach muzyki Taize i wspólnych śpiewach odbyły się we wszystkich łazarskich kościołach.

Po modlitwach młodzi Europejczycy m.in. z Francji, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Ukrainy, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Litwy, Chorwacji, Rumunii, Włoch, a nawet z Singapuru i Albanii i oczywiście z Polski złożyli sobie o północy noworoczne życzenia, a następnie udali się do parafii, by wspólnie zabawą przywitać Nowy 2010 Rok.

I tak w parafii Św.Anny i Matki Boskiej Bolesnej młodzież bawiła się w Domach Parafialnych, zaś w parafii Chrystusa Sługi w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 69, a w parafii Michała Archanioła - w auli Zespołu Szkół Handlowych przy ulicy Śniadeckich.

Święto narodów rozpoczęło się najpierw narodowym tańcem gospodarza - nie mogło więc zabraknąć poloneza, który większość z nas kojarzy zapewne ze studniówek. Później przedstawiciele poszczególnych krajów prezentowali w swoich językach swoje narodowe tańce, ale nie tylko. Na przykład w hali sportowej SP69 młodzież z Chorwacji zaśpiewała kolędę w ojczystym języku.

W Świętach Narodów uczestniczyła nie tylko młodzież z całej Europy, która przyjechała na spotkanie Taize do Poznania. Nie zabrakło parafian i mieszkańców Łazarza, którzy przyłączyli się do wspólnych zabaw sylwestrowych.

Co ważne młodzież pokazała, że w sylwestra można bawić się bez alkoholu. Święta Narodów zakończyły się nawet o 3 rano dyskotekami.

ZOBACZ WIDEO: TAIZE - Święto Narodów: polonez, tańce i zabawa na powitanie Nowego Roku, 01.01.2010


Komentarze (1)

15-01-2010 21:58:59
max
Jak widać można bawić się bez alkoholu
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: