Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza przebudowa kolejnego odcinka ul. Św. Marcin. "13" pojedzie objazdem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza przebudowa kolejnego odcinka ul. Św. Marcin. "13" pojedzie objazdem
15-11-2021 00:51   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku tramwaje linii nr 13 nie będą już jeździć przez Most Uniwersytecki i Gwarną. Z kolei "dwójka" będzie jeździć przez Roosevelta, Most Dworcowy i Matyi.

W związku z przebudową kolejnego odcinka ulicy Św. Marcin wstrzymany zostanie ruch tramwajowy pomiędzy Rondem Kaponiera w Gwarną.

Rusza kolejna inwestycja w ramach "Projektu Centrum", która zakłada nie tylko przebudowę torowiska, jezdni, chodnik i infrastruktury, ale również nasadzenie nowej zieleni, budowę przystanku tramwajowego na wysokości Zamku (w kierunku centrum) oraz budowę prawoskrętu dla tramwajów z ulicy Towarowej w Św. Marcin. Zakończenie inwestycji planowane jest wiosną 2023 roku.

Od poniedziałku inaczej kursować będą tramwaje linii nr 2 i 13. "Trzynastka" z Łazarza, podobnie jak "ósemka" będzie jeździć przez Kaponierę, Roosevelta, Most Teatralny i Fredry. Z kolei "dwójka" pojedzie objazdem przez Zwierzyniecką, Rondo Kaponiera, Roosevelta, Most Dworcowy, Matyi i Wierzbięcice.

Ponadto autobusy linii nr 163, 168 i 169 w obu kierunkach zatrzymywać się będą na nowych, tymczasowych przystankach Rondo Kaponiera przy jezdniach ul. Św. Marcin i

Ponadto trasę zmienią autobusy linii nocne nr 215, które pojadą przez Rondo Kaponiera, Roosevelta i al. Króla Przemysła II. Autobusy linii nr 212 i 222 będą kierowane przez Kaponierę, Roosevelta, Most Teatralny i Fredry.

Od poniedziałku na ulicę Dąbrowskiego (od Mostu Teatralnego do Rynku Jeżyckiego) wracają też tramwaje linii nr 17 i 18. W związku z trwającą przebudową ronda Rataje "osiemnastka" nadal będzie kursować z Ogrodów do pętli przy Piątkowskiej.


Map: ZTM


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: