Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dominoteka" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dominoteka"
03-11-2021 12:25   Janusz Ludwiczak
Grafiki i ilustracje z humorem nawiązujące do pandemii, tolerancji, weganizmu i spraw społecznych można było oglądać w Klubie Osiedlowym "Krąg".

Na wystawie "Dominoteka", która od 15 października była dostępna w sali małej Klubu Osiedlowego "Krąg" można było oglądać prace autorstwa Dominika Jakubowskiego – 52-letniego absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny), który uzyskał dyplom w pracowni plakatu.

– Po studiach jako młody ojciec musiałem odłożyć plany artystyczne na bok i zająć się pracą, by utrzymać rodzinę. Dopiero od dwóch lat, po pożegnaniu się z branżą targową, zabrałem się za tworzenie plakatów i ilustracji. O dziwo w tak krótkim czasie, moje prace dostały się na wiele międzynarodowych konkursów plastycznych. Jednak, to wciąż początek mojej kariery artystycznej… – opowiada Dominik Jakubowski.

Dominik Jakubowski uczestniczył w kilku wystawach i konkursach:
Plakat w publikacji: Miradas de Pandemia – Chile, Ilustracja w konkursie: Verne – right to imagination – Meksyk. Plakat w projekcie RED ZONE - Federacja Rosyjska. Finał konkursu Biophilia (100 prac z ponad 3800 zgłoszeń)– USA. We areSuperheroes – Słowacja. Wonders 2020 – Kanada. PANDEMIA – sztuka w czasach zarazy, Galeria Piniata – Toruń, Polska. The World After – USA. Top 200 Biennale Calanca – Szwajcaria. Ilustracja – praca miesiąca XI 2020, The colors of the Moon – Szwajcaria. Plakat, II miejsce, finał konkursu Vizerunky of Slobozhanshchyna 2021 – Ukraina. Ekoposter Triennale the 4thbloc– Ukraina.
Plakat: finałowa wystawa Canada, The red flag day – Kanada. Sushais the city of culture of Azerbaijan – Azerbejdżan. Vibrant Qingdao – Chiny. Iran, Turcja, Chiny: the imagination of Justice, part of The Blue Lotus Festival. Ilustracja: ZodiacTiger, China University Zodiac Design Competition 2022 – Chiny. Buender Biennale 2021, Germany – Niemcy. Peru Design Biennal (wystawa główna i STOP COVID projekt) .

Wystawę "Dominoteka" prezentujemy poniżej w naszej fotogalerii ↓.

Tymczasem w piątek, 5 listopada swój jubileusz 40-lecia świętować będzie Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej.


Graf: Dominik Jakubowski, Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: