Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Rynku Łazarskiego na ukończeniu. Kiedy zniknie ogrodzenie? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z powodu awarii torowiska bimby nie kursują ulicą Roosevelta, pomiędzy Mostem Dworcowym i Bukowską. Tramwaje linii nr 2, 3, 6, 10, 11, 12, 14 i 18 skierowane zostały objazdem przez Grunwaldzką, rondo Jeziorańskiego, Reymonta i Hetmańską.
Przebudowa Rynku Łazarskiego na ukończeniu. Kiedy zniknie ogrodzenie?
17-10-2021 08:45   Janusz Ludwiczak
Prace budowlane związane z przebudową Rynku Łazarskiego praktycznie dobiegły końca. Niebawem rozpoczną się odbiory techniczne, a po nich zaczną przeprowadzać się kupcy. Wiadomo już, że zmodernizowany Rynek Łazarski ma zostać otwarty 4 grudnia. Zagości na nim bożonarodzeniowy jarmark "Betlejem Poznańskie".

Przebudowa Rynku Łazarskiego rozpoczęła się na początku lutego zeszłego roku. Warta 43 mln zł inwestycja jest już praktycznie na ukończeniu. Obecnie prowadzone są ostatnie prace kosmetyczne.

– W połowie października będą sadzone drzewa. Przybyły w międzyczasie dodatkowe tereny zieleni niskiej. Zieleń pojawiła się także na dachach pawilonów handlowych. Następnie, po zakończeniu odbiorów rynku, rozpocznie się przeprowadzka kupców. A w grudniu Rynek Łazarski zainauguruje m.in. dzielnicowym jarmarkiem bożonarodzeniowym (w części amfiteatralnej placu) - jako edycja Poznańskiego Betlejem. Będzie się działo. Ponadto cieszy coraz więcej remontowanych kamienic w okolicy – zaznacza Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Wiadomo już, że otwarcie Rynku Łazarskiego zaplanowano na 4 grudnia. Działalność nowego targowiska zainauguruje jarmark bożonarodzeniowy "Betlejem Poznańskie". Pojawią się budki z rękodziełem i punkty gastronomiczne. Zaplanowano również animacje i inne wydarzenia.

A z kiedy z Rynku Łazarskiego może zniknąć ogrodzenie? Oto zapytaliśmy najpierw wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego. Ten odesłał nas do Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta poznańskiego magistratu, od czwartku czekamy na odpowiedź.


Komentarze (6)

25-10-2021 18:42:26
babraczka
Jak dojechac z rynku Łazarskiego do Hetmańskiej ? Proste. W prawo Łukaszewicza-zakaz(dlaczego?), na wprost w Calliera-zakaz(dlaczego?) Gdzie mozna? - początkowo w kierunku przeciwnym, przez Eki z Małeki, i wąską zajętą zaparkowanymi z dwóch stron samochodami Graniczną w ruchliwa Kolejową i już. Od miesiąca rynek szczelnie ogrodzony by , jak podejrzewam by napełnić kasę miasta mandatami za parkowanie na pozostawionymi od czasu budowy zakazami. W jakiś sposób ta inwestycja musi się zwrócić? Kilkakrtone pytania do prezydenta, wykonawcy, inwestora i ZDM - bez odpowiedzi. Wydano kilkadziesiąt milionów ale jak na razie nic z tego nie wynika.
19-10-2021 23:02:22
Molly
Którędy od Łukaszewicza, przepraszam?
19-10-2021 14:15:56
albin
Mam nadzieję, że w pozwoleniu nakażą dojazd od Łukaszewicza, bo faktycznie tak będzie... Wciąż powtarzam, że właśnie dlatego nie biorą się za Kolejową - bo te dwie stosunkowo duże inwestycje deweloperskie rozjadą tę ulicę do końca.
19-10-2021 13:24:16
molly
i ciężarówki,koparki i betoniarki rozjadą i zniszczą nowe nawierzchnie :(
17-10-2021 18:59:38
albin
^^ Szykuje się zabudowa. Trwa pozyskiwanie pozwolenia.
17-10-2021 14:46:38
mieszkanka Łazarza
a co z terenem na ul. Kącik obok Samu?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: