Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z sauną suchą czy parową? – jaka pływalnia przy Taborowej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z sauną suchą czy parową? – jaka pływalnia przy Taborowej?
07-10-2021 00:44   Janusz Ludwiczak
Miasto planuje budowę nowej, krytej pływalni, która ma powstać w miejscu krytego basenu Olimpia. Rozpoczęły się konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogą wypowiedzieć się jakie funkcje powinna mieć strefa relaksu, jakiego rodzaju sauna powinna się tam znaleźć, a także można wybrać aranżację wnętrza hali basenowej.

Jak już informowaliśmy na początku ubiegłego roku wojewoda wielkopolski przekazał miastu warte 12 mln zł nieruchomości przy ul. Taborowej, przy parku Manitiusa po byłym basenie Olimpia. Miasto planowało w tym miejscu centrum sportów walki, jednak w ostatnim czasie zdanie zmieniło. Obecny budynek Olimpii przy Taborowej zostanie wyburzony, gdyż dotychczasowy obiekt nie spełnia standardów, a remont jest nieopłacalny. W jego miejscu powstanie nowy kryty basen.

– Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Od czasu wyłączenia z użytku starej pływalni w zachodniej części Poznania brakuje takiego obiektu. Prace związane z wyłonieniem wykonawcy oraz budową basenu mogłyby zacząć się już w przyszłym roku. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji planują stworzenie obiektu, w którym oprócz 25-metrowego basenu sportowego byłoby również miejsce na mały basen rekreacyjny, sauny oraz salkę fitness. Podobne pływalnie powstawały w poprzednich latach na Ratajach oraz na Winogradach – tłumaczy Filip Borowiak, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR).

Nowa pływalnia przy Taborowej ma składać się z 25-metrowego basenu sportowego o głębokości od 1,2 do 1,8 m, a także małego basenu rekreacyjnego o wymiarach 2x5x9 mi głębokości ok. 1 metra.

Do dyspozycji gości obiektu ma być dostępny parking na 25 miejsc.

W poniedziałek rozpoczęły się 3-tygodniowe konsultacje społeczne, w których wyłącznie mieszkańcy Poznania mogą wypowiedzieć się na temat planowanej inwestycji.

– Konsultacje społeczne mają formę ankiety internetowej. Koncepcja poddana opinii mieszkańców zawiera wizualizację z opisem inwestycji. Ankieta wraz z koncepcją dostępna jest do 24 października – tłumaczy Filip Borowiak z POSiR-u.

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej: https://www.webankieta.pl/ankieta/667788/konsultacje-spoleczne-dotyczace-projektu-koncepcji-plywalni-przy-ul-taborowej-4.html

Dodatkowo uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny w budynku kas pływalni letniej w Parku Kasprowicza, który czynny będzie w środy: 13 i 20 października, w godz. 14-18.

W konsultacjach mieszkańcy mogą wypowiedzieć się jak ma nazywać się obiekt: Pływalnia Miejska Grunwald czy Pływalnia Miejska Taborowa, jakie powinny być funkcjonalności w strefie relaksu, sauna powinna być sucha czy parowa, a także jakiego rodzaju urządzenia do hydromasażu powinny znajdować się w przyszłej pływalni. W badaniu można wybrać również jedną z trzech aranżacji wnętrza hali basenowej.

A kiedy może powstać sam obiekt?

– W pierwszej kolejności musi zostać zakończone projektowanie obiektu. Projektant jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia na budowę. W momencie kiedy zostanie sfinalizowany projekt, poznamy również dokładny kosztorys. Ostateczny koszt będzie znany po przeprowadzeniu przetargu, który planowany jest na przyszły rok. Szacujemy, że prace rozbiórkowe i budowlane rozpoczną się w roku 2022 – podsumowuje Filip Borowiak z POSiR.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: