Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

SP77 - szkoła jak z Finlandii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
SP77 - szkoła jak z Finlandii
06-10-2021 04:18   Janusz Ludwiczak
Otwarto zmodernizowaną Szkołę Podstawową nr 77. W ramach projektu "Cała szkoła jak z Finlandii" w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego remont przeszły sale lekcyjne, korytarze i hol szkoły. Inwestycja kosztowała w sumie 1,2 mln zł.

Ponad 50-letni budynek Szkoły Podstawowej nr 77 im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich na rogu ulic Dmowskiego i Hetmańskiej doczekał się gruntownego remontu i wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań dzięki projektowi "Szkoła jak z Finlandii", który został zgłoszony do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 i 2021 i otrzymał największą liczbę głosów.

W ramach inwestycji przeprowadzono remont instalacji elektrycznej, korytarzy, holu oraz sal lekcyjnych, które doczekały się zupełnie nowej aranżacji.

– Gratuluję całej społeczności szkoły. Jestem pod wrażeniem przemyślanej wizji zagospodarowania placówki - ale najważniejsze jest to, że zmiana podoba się uczniom. Dzieci przychodzą do szkoły nie tylko po to, by zdobywać wiedzę, ale również by spędzać czas w otoczeniu dobrych ludzi i w komfortowych warunkach. Cieszy mnie również fakt, że szkoła przywiązuje wagę do swojej tradycji i pamięta o 15. Pułku Ułanów Poznańskich - co widać w wystroju jednej z sal – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

– Jestem niesamowicie dumna i bardzo szczęśliwa, że wspólnymi siłami udało się spełnić nasze marzenia. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że nasza szkoła odbiega od tradycyjnej placówki. Charakteryzuje się przytulnymi pomieszczeniami, nutką szaleństwa projektowego, odróżnia się kolorem i podejściem – dodała Paulina Zajdel, dyrektorka SP77.

Inwestycja kosztowała w sumie 1,2 mln zł, z czego 600 tys. zł w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, a pozostała część z kolejnej edycji PBO.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-10-2021 11:56:58
MIX
WOW, wszystkie szkoły powinny tak wyglądać! Gratulacje dla pomysłu. Klasa historyczna super! Do takiej szkoły chciałoby się chodzić ;).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

30

wrz

20:00
Rynek Łazarski
Premiera spektaklu "Nieproszeni" w wykonaniu Teatru Fuzja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: