Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Płatne parkowanie również na Dmowskiego i Lodowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Płatne parkowanie również na Dmowskiego i Lodowej
04-10-2021 00:29   Janusz Ludwiczak
Strefa płatnego parkowania wkracza na dwie pozostałe ulice. Od poniedziałku kierowcy będą płacić za postój na ulicy Lodowej (od Stablewskiego do Rynku Łazarskiego) oraz Dmowskiego (od Hetmańskiej do Rynku Łazarskiego). Odroczenie prac miało związek z trwają przebudową Rynku Łazarskiego.

Strefa płatnego parkowania po wielomiesięcznym opóźnieniu od 2 sierpnia zaczęła obowiązywać praktycznie na całym Łazarzu. Wyjątkiem był fragment ulicy Lodowej i Dmowskiego. Ze względu na przebudowę Rynku Łazarskiego prace te przesunięto.

– Od 4 października na ul. Lodowej, na odcinku od rynku Łazarskiego do ul. Stablewskiego i na ul. Dmowskiego, na odcinku od rynku Łazarskiego do ul. Hetmańskiej za parkowanie na wyznaczonych miejscach parkingowych trzeba będzie płacić. Stawka wynosi: 3,50 zł za pierwszą godzinę, 4,20 zł za drugą, 4,90 za trzecią godzinę i 3,50 zł za każdą kolejną. Zameldowani mieszkańcy tych ulicy mogą korzystać z identyfikatora parkingowego mieszkańca – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Przypomnijmy, że od połowy września zmieniła się również organizacja ruchu. I tak ulica Dmowskiego jest jednokierunkowa – pomiędzy Rynkiem Łazarskim i Potockiej.

– Wprowadzony został kontraruch rowerowy. Na odcinku pomiędzy ul. Potockiej i Hetmańską utrzymany został ruch dwukierunkowy. Pomiędzy Rynkiem Łazarskim, a ul. Stablewskiego można będzie zaparkować na miejscach równoległych po obu stronach ulicy. Natomiast od ul. Stablewskiego do ul. Potockiej wyznaczone zostały skośne miejsca postojowe po zachodniej stronie ulicy i miejsca równoległe po stronie wschodniej. Podobnie jak na ul. Lodowej, parkowanie w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych jest uporządkowane, a ul. Dmowskiego wejdzie w obszar strefy "Tempo 30". Skrzyżowania z ul. Potockiej i Stablewskiego stały się równorzędne – objaśnia Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Jednokierunkowa jest też ulica Lodowa. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h (Strefa "Tempo 30"). Wyznaczony został kontraruch rowerowy – użytkownicy jednośladów mogą jechać "pod prąd". Parkowanie na ul. Lodowej odbywa się na miejscach równoległych po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Stablewskiego do ul. Chłodnej, a także równoległych i prostopadłych od ul. Chłodnej do Rynku Łazarskiego.


Komentarze (1)

06-11-2021 23:54:48
garson47
a na Lodowej myślą że wrescie będą mieli miejsce do parkowania O naiwni

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: