Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Płatne parkowanie również na Dmowskiego i Lodowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Płatne parkowanie również na Dmowskiego i Lodowej
04-10-2021 00:29   Janusz Ludwiczak
Strefa płatnego parkowania wkracza na dwie pozostałe ulice. Od poniedziałku kierowcy będą płacić za postój na ulicy Lodowej (od Stablewskiego do Rynku Łazarskiego) oraz Dmowskiego (od Hetmańskiej do Rynku Łazarskiego). Odroczenie prac miało związek z trwają przebudową Rynku Łazarskiego.

Strefa płatnego parkowania po wielomiesięcznym opóźnieniu od 2 sierpnia zaczęła obowiązywać praktycznie na całym Łazarzu. Wyjątkiem był fragment ulicy Lodowej i Dmowskiego. Ze względu na przebudowę Rynku Łazarskiego prace te przesunięto.

– Od 4 października na ul. Lodowej, na odcinku od rynku Łazarskiego do ul. Stablewskiego i na ul. Dmowskiego, na odcinku od rynku Łazarskiego do ul. Hetmańskiej za parkowanie na wyznaczonych miejscach parkingowych trzeba będzie płacić. Stawka wynosi: 3,50 zł za pierwszą godzinę, 4,20 zł za drugą, 4,90 za trzecią godzinę i 3,50 zł za każdą kolejną. Zameldowani mieszkańcy tych ulicy mogą korzystać z identyfikatora parkingowego mieszkańca – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Przypomnijmy, że od połowy września zmieniła się również organizacja ruchu. I tak ulica Dmowskiego jest jednokierunkowa – pomiędzy Rynkiem Łazarskim i Potockiej.

– Wprowadzony został kontraruch rowerowy. Na odcinku pomiędzy ul. Potockiej i Hetmańską utrzymany został ruch dwukierunkowy. Pomiędzy Rynkiem Łazarskim, a ul. Stablewskiego można będzie zaparkować na miejscach równoległych po obu stronach ulicy. Natomiast od ul. Stablewskiego do ul. Potockiej wyznaczone zostały skośne miejsca postojowe po zachodniej stronie ulicy i miejsca równoległe po stronie wschodniej. Podobnie jak na ul. Lodowej, parkowanie w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych jest uporządkowane, a ul. Dmowskiego wejdzie w obszar strefy "Tempo 30". Skrzyżowania z ul. Potockiej i Stablewskiego stały się równorzędne – objaśnia Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Jednokierunkowa jest też ulica Lodowa. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h (Strefa "Tempo 30"). Wyznaczony został kontraruch rowerowy – użytkownicy jednośladów mogą jechać "pod prąd". Parkowanie na ul. Lodowej odbywa się na miejscach równoległych po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Stablewskiego do ul. Chłodnej, a także równoległych i prostopadłych od ul. Chłodnej do Rynku Łazarskiego.


Komentarze (1)

06-11-2021 23:54:48
garson47
a na Lodowej myślą że wrescie będą mieli miejsce do parkowania O naiwni
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: