Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Olimpia zostanie wyburzona. W jej miejscu powstanie nowa kryta pływalnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Olimpia zostanie wyburzona. W jej miejscu powstanie nowa kryta pływalnia
01-10-2021 06:00   Janusz Ludwiczak
W przyszłym roku ma ruszyć budowa nowej, krytej pływalni przy parku Manitiusa. W poniedziałek rozpoczną się 3-tygodniowe konsultacje społeczne dotyczące inwestycji.

Na początku ubiegłego roku wojewoda wielkopolski przekazał miastu warte 12 mln zł nieruchomości przy ul. Taborowej, przy parku Manitiusa po byłym basenie Olimpia. Miasto planowało w tym miejscu centrum sportów walki, jednak w ostatnim czasie zdanie zmieniło. Obecny budynek Olimpii przy Taborowej zostanie wyburzony, gdyż dotychczasowy obiekt nie spełnia standardów, a remont jest nieopłacalny. W jego miejscu powstanie nowy kryty basen.

– Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Od czasu wyłączenia z użytku starej pływalni w zachodniej części Poznania brakuje takiego obiektu. Prace związane z wyłonieniem wykonawcy oraz budową basenu mogłyby zacząć się już w przyszłym roku. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji planują stworzenie obiektu, w którym oprócz 25-metrowego basenu sportowego byłoby również miejsce na mały basen rekreacyjny, sauny oraz salkę fitness. Podobne pływalnie powstawały w poprzednich latach na Ratajach oraz na Winogradach – tłumaczy Filip Borowiak, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR).

W poniedziałek rozpoczną się 3-tygodniowe konsultacje społeczne, w których mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat planowanej inwestycji.

– Konsultacje społeczne będą miały formę ankiety internetowej. Koncepcja poddana opinii mieszkańców będzie zawierała wizualizację z opisem inwestycji. Ankieta wraz z koncepcją od poniedziałku, 4 października będą dostępne na stronie www.poznan.pl/konsultujemy – tłumaczy Filip Borowiak z POSiR-u.

Dodatkowo uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny w budynku kas pływalni letniej w Parku Kasprowicza, który czynny będzie w środy: 13 i 20 października, w godz. 14-18.


Komentarze (3)

05-10-2021 21:54:59
M.
@jaroo77, o korkach na Kasprzaka napisali w swoim opracowaniu specjaliści z Politechniki Poznańskiej. Kilka razy powoływałam się na te zapisy podczas dyskusji o zwężeniu Głogowskiej. Za każdym razem byłam traktowana jak idiotka, która nie wie o czym mówi. Hałas jest trudny do zniesienia, natężenie ruchu jest jak na Głogowskiej. Z tym, że ta ulicy jest zwyczajnie węższa, więc i hałas bardziej dokuczliwy.
03-10-2021 18:29:40
jaroo77
Konsultacje na których zostanie podjęta decyzja odbędą się oczywiście bez udziału mieszkańców łazarza ! Tak samo było w sprawie ,rynku , jednokierunkowej Głogowskiej, płatnej strefy!!!!!KORKI NA KASPRZAKA OD GODZINY 14 DO 17 DLACZEGO NIKT O TYM NIE MÓWI!!!!!!!!!DRAMAT
01-10-2021 10:11:25
Jola
Mam nadzieję, że ten basen zostanie wybudowany jak najszybciej, a nie za 10 lat :)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: