Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Olimpia zostanie wyburzona. W jej miejscu powstanie nowa kryta pływalnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Olimpia zostanie wyburzona. W jej miejscu powstanie nowa kryta pływalnia
01-10-2021 06:00   Janusz Ludwiczak
W przyszłym roku ma ruszyć budowa nowej, krytej pływalni przy parku Manitiusa. W poniedziałek rozpoczną się 3-tygodniowe konsultacje społeczne dotyczące inwestycji.

Na początku ubiegłego roku wojewoda wielkopolski przekazał miastu warte 12 mln zł nieruchomości przy ul. Taborowej, przy parku Manitiusa po byłym basenie Olimpia. Miasto planowało w tym miejscu centrum sportów walki, jednak w ostatnim czasie zdanie zmieniło. Obecny budynek Olimpii przy Taborowej zostanie wyburzony, gdyż dotychczasowy obiekt nie spełnia standardów, a remont jest nieopłacalny. W jego miejscu powstanie nowy kryty basen.

– Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Od czasu wyłączenia z użytku starej pływalni w zachodniej części Poznania brakuje takiego obiektu. Prace związane z wyłonieniem wykonawcy oraz budową basenu mogłyby zacząć się już w przyszłym roku. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji planują stworzenie obiektu, w którym oprócz 25-metrowego basenu sportowego byłoby również miejsce na mały basen rekreacyjny, sauny oraz salkę fitness. Podobne pływalnie powstawały w poprzednich latach na Ratajach oraz na Winogradach – tłumaczy Filip Borowiak, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR).

W poniedziałek rozpoczną się 3-tygodniowe konsultacje społeczne, w których mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat planowanej inwestycji.

– Konsultacje społeczne będą miały formę ankiety internetowej. Koncepcja poddana opinii mieszkańców będzie zawierała wizualizację z opisem inwestycji. Ankieta wraz z koncepcją od poniedziałku, 4 października będą dostępne na stronie www.poznan.pl/konsultujemy – tłumaczy Filip Borowiak z POSiR-u.

Dodatkowo uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny w budynku kas pływalni letniej w Parku Kasprowicza, który czynny będzie w środy: 13 i 20 października, w godz. 14-18.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: