Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gdzie warto zamieszkać w Poznaniu? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gdzie warto zamieszkać w Poznaniu?
25-09-2021 14:30   Janusz Ludwiczak
Stolica Wielkopolski oferuje swoim mieszkańcom i przyjezdnym wiele atrakcji, oraz zabytkowego budownictwa. Każdy, kto planuje rozpocząć swoje życie w Poznaniu, powinien w pierwszej kolejności się zastanowić nad nowym mieszkaniem. Dowiedz się, w którym miejscu najlepiej jest szukać mieszkania.

Poznań jest pięknym zabytkowym miastem, który przyciąga do siebie ogromne liczby turystów. Na życie w tym mieście decyduje się też coraz więcej studentów oraz ludzi pracujących. To oni w głównej mierze odpowiadają za dynamiczny rozwój poznańskiego rynku nieruchomości. Poszukiwanie mieszkania jest dla każdego sporym wyzwaniem, dlatego w pierwszej kolejności warto przeanalizować ceny mieszkań na poznańskich dzielnicach, które są dostępne na stronie https://adresowo.pl/mieszkania/poznan/. Cena jest jednym z głównych czynników decydujących o wyborze mieszkania, ale nie jedynym. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Dobra komunikacja z centrum miasta

Dojazd na uczelnie, do szkoły lub do miejsca pracy powinien zajmować nam jak najmniejszą część dnia. W Poznaniu bardzo ważną rolę w komunikacji miejskiej odgrywają tramwaje. Dla ułatwienia życia mieszkańcom miasta stworzono szybką trasę tramwajową, która pozwala bezkolizyjnie dostać się na Dworzec Główny. Jeśli komuś zależy na szybkim dojeździe do centrum, powinien rozważyć poszukiwanie mieszkania w takich dzielnicach jak Winogrady, Winiary oraz Piątkowo, gdyż są to obszary objęte wyżej wspomnianą trasą tramwajową. Dobrą komunikację tramwajową i autobusową oferuje też Stare Miasto oraz dzielnice Łazarz i Rataje.

Mieszkania w Poznaniu - tętniące życiem lokalizacje

Poznań jest miastem, w którym nie można się nudzić. Stolica Wielkopolski oferuje szeroki wachlarz rozrywek pod postacią mniejszych oraz większych imprez masowych. Nie brakuje też dużej liczby lokali gastronomicznych oraz innych atrakcyjnych miejsc. Szukając mieszkania, z którego będziemy mieli blisko do centrum miasta, warto rozważyć takie lokalizacje jak Stary Rynek lub Sołacz. Stary Rynek to nie tylko kluby i lokale gastronomiczne, ale też różnego rodzaju muzea oraz zabytkowe budownictwo. Natomiast Sołacz zachęca do siebie bardzo zadbanym parkiem, w którym można miło spędzić czas wolny lub przyjść na jakieś zorganizowane wydarzenie.

Cena adekwatna do lokalizacji

Biorąc pod uwagę cenę, musimy się liczyć z tym, że im bliżej centrum chcemy mieszkać, tym więcej zapłacimy za zakup mieszkania. Do najtańszych dzielnic należą te położone na obrzeżach miasta. Są to m.in.:
• Winiary - 7 247 zł/m²
• Chartowo - 7 309 zł/m²
• Dębiec - 7 471 zł/m²

Wśród tych dzielnic na szczególną uwagę zwraca Winiary, ponieważ znajduje się na szybkiej trasie tramwajowej. Chcąc mieszkać blisko centrum, musimy się liczyć z wysokimi cenami nieruchomości. Dzielnice z najwyższymi cenami za m² to:
• Podolany - 8 996 zł/m²
• Śródka - 8 776 zł/m²
• Stare Miasto - 8 462 zł/m²

Szukając mieszkania w Poznaniu, najważniejsze jest dopasowanie wszystkich kryteriów do swoich preferencji. Rynek nieruchomości obfituje w wybór lokali na niemal każdą kieszeń.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: