Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strefa płatnego parkowania wkracza na dwie pozostałe ulice. Dmowskiego będzie jednokierunkowa! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strefa płatnego parkowania wkracza na dwie pozostałe ulice. Dmowskiego będzie jednokierunkowa!
15-09-2021 13:57   Janusz Ludwiczak
W przyszłym tygodniu prowadzone będą prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania na dwóch pozostałych ulicach: Lodowej (od Stablewskiego do Rynku Łazarskiego) oraz Dmowskiego (od Hetmańskiej do Rynku Łazarskiego). Odroczenie prac miało związek z trwają przebudową Rynku Łazarskiego. Kierowcy powinni przeparkować auta, inaczej zapłacą mandat i pokryją koszty związane z odholowaniem pojazdu i postojem na parkingu strzeżonym.
Ponadto zmieni się organizacja ruchu. I tak ulica Dmowskiego będzie jednokierunkowa – kierowcy przejadą tylko od Rynku Łazarskiego do Potockiej.

Strefa płatnego parkowania po wielomiesięcznym opóźnieniu od 2 sierpnia zaczęła obowiązywać praktycznie na całym Łazarzu. Wyjątkiem był fragment ulicy Lodowej i Dmowskiego. Ze względu na przebudowę Rynku Łazarskiego prace te przesunięto.

I tak w poniedziałek, 20 września prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania wprowadzone będą na ulicy Lodowej (od skrzyżowania ze Stablewskiego do Rynku Łazarskiego), a dzień później – we wtorek, 21 września na ulicy Dmowskiego (od Hetmańskiej do Rynku Łazarskiego).

Prace związane z wyznaczeniem miejsc postojowych i malowaniem nowego oznakowania prowadzone będą w jednym dniu, jednak może ulec to zmianie w przypadku opadów deszczu.

Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami.

– Podczas prac na ul. Lodowej i Dmowskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Równocześnie zmieni się organizacja ruchu. I tak ulica Dmowskiego będzie jednokierunkowa – pomiędzy Rynkiem Łazarskim, a Potockiej przejazd możliwy będzie tylko w kierunku południowym (tj. w stronę Hetmańskiej).

– Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy. Na odcinku pomiędzy ul. Potockiej i Hetmańską utrzymany będzie ruch dwukierunkowy. Pomiędzy Rynkiem Łazarskim, a ul. Stablewskiego można będzie zaparkować na miejscach równoległych po obu stronach ulicy. Natomiast od ul. Stablewskiego do ul. Potockiej wyznaczone zostaną skośne miejsca postojowe po zachodniej stronie ulicy i miejsca równoległe po stronie wschodniej. Podobnie jak na ul. Lodowej, parkowanie w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych będzie uporządkowane, a ul. Dmowskiego wejdzie w obszar strefy "Tempo 30". Skrzyżowania z ul. Potockiej i Stablewskiego staną się równorzędne – tłumaczy Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Jednokierunkowa będzie też ulica Lodowa. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h (Strefa "Tempo 30"). Wyznaczony zostanie kontraruch rowerowy – użytkownicy jednośladów będą mogli jechać "pod prąd". Ponadto skrzyżowania ulic Lodowej z Chłodną i Stablewskiego będą równorzędne. Parkowanie na ul. Lodowej będzie odbywać się na miejscach równoległych po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Stablewskiego do ul. Chłodnej, a także równoległych i prostopadłych od ul. Chłodnej do Rynku Łazarskiego.

– W ramach poprawy bezpieczeństwa z postoju wyłączone zostaną obszary położone w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowań i przejść dla pieszych – wskazuje Agata Kaniewska z ZDM.

Opłaty za postój na ulicy Dmowskiego (od Hetmańskiej do Rynku Łazarskiego) oraz Lodowej (od Rynku Łazarskiego do Stablewskiego) zostaną wprowadzone od 4 października.

ZOBACZ TAKŻE: Kierowcy płacą już za postój praktycznie na całym Łazarzu

ZOBACZ TAKŻE: Od początku wdrażania strefy płatnego parkowania odholowano blisko 700 aut


Komentarze (5)

18-09-2021 08:12:29
Radek Łazarz
Płacimy za to że nie mamy gdzie parkować ,za utrudniony dojazd,za chaos na ulicach.Dobrze że zamykacie ulice aby się bawić na pseudo festynach typu eki małeki.Dno.Prywatny Łazarz.
16-09-2021 20:47:56
Tomcio z Łazarza
Czyli kamieniste uliczki na Rynku stają się od przyszłego tygodnia przejezdne, nawet jeśli jeszcze nie będzie odbiorów. No chyba musi tak być, bo inaczej wjedziemy w Lodową, ale z niej nie wyjedziemy. Za to wyjedziemy Dmowskiego, ale nie będzie jak tam wjechać... Choć nawet i to mnie nie dziwi - w ramach tego remontu na ulicy jednokierunkowej stawia się znaki dla jadących w drugą stronę (vide Chłodna) lub nawet sygnalizatory, choć nikt ich nie powinien móc zobaczyć (vide Sczanieckiej). Viva ZDM, viva nasi projektanci!
16-09-2021 09:54:10
MM
Wiele ulic na Łazarzu zrobiono jednokierunkowymi i dodatkowo ułożono progi spowalniające prędkość. Pytanie do decydentów w tej zabawie, dlaczego ulica Kolejowa brukowana, niemogąca doczekać się remontu pozostała dwukierunkową, bez progów no i musi znosić sąsiedztwo Targu Towarzyskiego, który nie powinien w tym miejscu znaleźć się?????????
15-09-2021 16:27:04
Marta
Dzięki radzie osiedla na małych ulicach wdychamy spaliny, cały ruch przeniósł się m.in. na Stablewskiego, Kasprzaka, Potworowskiego... gdzie tu logika?? O znalezieniu wolnego miejsca nie wspomnę... Ale ważne, że są słupki, słupki, słupki, słupki i słupki...
15-09-2021 14:23:46
Maras
I TAK RADA OSIEDLA ŁAZARZ WRAZ Z ZDM URZĄDZIŁA MIESZKAŃCÓW ZA NASZE CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE, TERAZ ŻEBY DOJECHAĆ DO DOMU MUSZĘ OBJECHAĆ KILKA SKRZYŻOWAŃ RÓWNORZĘDNYCH I ULIC , STAĆ W POTWORNYCH KORKACH . GDZIE TU EKOLOGIA I ROZUM????, ALE CÓŻ TAKI KRAJ !!!! POLAK NIGDY NIE LUBIŁ POLAKA . MASAKRA.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: