Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Hetmańskiej będzie fotoradar? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Hetmańskiej będzie fotoradar?
15-09-2021 09:40   Janusz Ludwiczak
Nie ma tygodnia, by na ulicy Hetmańskiej nie dochodziło do zdarzenia drogowego. Ograniczona została już prędkość do 50 km/h, a policja częściej prowadzi kontrole drogowe. Pomimo tego wciąż dochodzi do wypadków. Rada Osiedla Św. Łazarz i miasto postulują, by na ulicy Hetmańskiej pojawiły się fotoradary.

W ostatnim czasie na Hetmańskiej doszło do wielu tragicznych wypadków. 1 lipca na przejściu dla pieszych przy Kolejowej zginęła 26-letnia piesza. Kobieta przechodziła na pulsującym świetle.

Z kolei w czerwcu kilka metrów dalej, przed wiaduktem kolejowym samochód osobowy uderzył w słup trakcyjny, doszło do pożaru auta, śmierć na miejscu poniosły dwie osoby.

W lipcu na Hetmańskiej pomiędzy Dmowskiego a Rolną decyzją Miejskiego Inżyniera Ruchu wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jednak wielu kierowców przekracza "pięćdziesiątkę".

Coraz częściej kontrole przeprowadza policyjna "drogówka", ostatnio z użyciem drona.

Rada Osiedla Święty Łazarz postuluje, by na Hetmańskiej pojawiły się fotoradary, a także sama ulica została zwężona.

– W Krakowie w newralgicznych punktach zwężono jezdnie. Poznań też powinien się na to zdecydować. Czy potrzeba kolejnych tragicznych zdarzeń, żeby takie rozwiązania wprowadzono? Poza tym życie pokazuje, że skutecznym straszakiem jest przede wszystkim stały radar. W naszej opinii ul. Hetmańska nadal stanowi zagrożenie dla życia – powiedziała Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Jednak na razie fotoradar nie pojawi się na Hetmańskiej.

– Jesteśmy w trakcie rozbudowy systemu fotoradowego. W 100 nowych lokalizacjach na terenie kraju zostaną posadowione różnego rodzaju urządzenia rejestrujące. Natomiast ulica Hetmańska nie spełniła warunków niezbędnych do tego, aby w ramach tego projektu objąć tą ulicą kontrolami. Jeśli pozyskamy kolejne środki finansowe ulicę Hetmańską weźmiemy pod uwagę – mówiła w telewizji WTK Monika Niżniak, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

O fotoradar na Hetmańskiej zabiega również miasto.

– Kierowcy wciąż ignorują ograniczenie prędkości do 50 km/h. Fotoradar, który miałby zostać tam zostać zainstalowany był już wstępnie obiecany. Następnie okazało się, że z uwagi na problemy z rozstrzygnięciem przetargu z dodatkowymi elementami, które muszą być zbudowane, by ten fotoradar mógł działać, wycofano się z tego. Będziemy nadal zabiegać o pojawienie się fotoradarów na Hetmańskiej – zaznacza Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Łazarscy radni liczą na wsparcie posłów i senatorów z Poznania, dlatego piszą pismo z apelem do parlamentarzystów: Jadwigi Rotnickiej, Jadwigi Emilewicz, Joanny Jaśkowiak, Rafała Grupińskiego, Waldy Dzikowskiego, Szymona Szynkowskiego vel Sęk, Katarzyny Kretkowskiej, Katarzyny Ueberhan, Marcina Bosackiego, Jana Filipa Libickiego, Adama Szłapki, Barłomieja Wróblewskiego oraz swojego kolegi Franciszka Sterczewskiego, który jest zarazem posłem i radnym Osiedla Św. Łazarz.

– Główny Inspektorat Transportu Drogowego nadal odmawia Miastu Poznań instalacji fotoradaru na jednej z najniebezpieczniejszych ulic miasta. Jest to dla nas kpiną i narażaniem kolejnych osób na utratę zdrowia i życia. Mimo wprowadzonych elementów poprawy bezpieczeństwa nadal dochodzi tu do wielu wypadków. Tylko w tym roku na Hetmańskiej zginęły 3 osoby. Nie chcemy więcej ofiar, dlatego apelujemy do osób reprezentujących Poznań w parlamencie o wsparcie i pomoc w działaniach zmierzających do instalacji fotoradaru – pisze Rada Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (1)

16-09-2021 14:08:10
De.
Znowu durne pomysły RO.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: