Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piknik sąsiedzki, kino plenerowe, wycieczka z przewodnikiem, teatr w ogrodzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Piknik sąsiedzki, kino plenerowe, wycieczka z przewodnikiem, teatr w ogrodzie
10-09-2021 12:36   Janusz Ludwiczak
Sporo będzie się działo w weekend na Łazarzu, każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły w poniższym artykule.

Piknik sąsiedzki
W sobotnie popołudnie warto wybrać się do Ogrodu Łazarz, który znajduje się pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41. Odbędzie się tam Piknik Sąsiedzki, który połączony będzie z Narodowym Dniem Sportu na Łazarzu. O godz. 14:00 rozpoczną się zajęcia gimnastyki i zumby dla seniorów.
Dwie godziny później, od 16:00 coś dla najmłodszych – Teatr Krokodyl zaprasza na spektakl "Morska Opowieść". O godz. 17:00 na muzyczną podróż zaprasza Piotr Siejakowski. A na zakończenie zajęcia zumby dla małych i dużych.
W trakcie Pikniku Sąsiedzkiego ogłoszone zostaną również wyniki konkursu na logo Ogrodu Łazarz.

"Carmina Burana" – spektakl plenerowy
W niedzielę o godz. 16:00 w ogrodzie Kolektywu Kąpielisko odbędzie się spektakl plenerowy "CarminaBurana" w wykonaniu PDO.
– Przestrzeń Działań Otwartych (PDO) to teatr integracyjny dla osób z niepełnosprawnością, sprawnych, artystów, amatorów i terapeutów. Oprócz działalności teatralnej PDO angażuje swoich członków w inne aktywności kulturalne oraz wydarzenia społeczne, które wspierają ich rozwój, pomagają osobom z niepełnosprawnościami w tym by czuły się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.PDO to coś więcej niż teatr - to społeczność. Projekt scenografii spektaklu otrzymał wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala, został również prezentowany na Praskim Quadriennale Scenografii – zapowiada Luiza Szumiło-Walczak, reżyser spektaklu.
"CarminaBurana" to nazwa trzynastowiecznego zbioru pieśni o tematyce biesiadnej i erotycznej. Kompozytor Carl Orff do części z nich skomponował w 1937 r. kantatę sceniczną, która przeszła do kanonu największych dzieł muzyki klasycznej.

Czy Łazarz jest wystawny?
Czy Łazarz jest wystawny i wystawowy, a może bardziej twórczy i robotny? – odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas wycieczce po Łazarzu, na którą zaprasza grupa Fest Fyrtel.
Wycieczka z przewodnikiem rozpocznie się o godz. 16:00. Zbiórka przy ul. Głogowskiej 14, pod bramą nr 9 MTP (przy dawnym Mc Donald`s).

Sąsiedzki Dzień Działkowca
Wrzesień to szczególny czas dla działkowców. Zakończenie sezonu, podsumowanie kilku miesięcy pracy, robienie przetworów z plonów ogrodowych. Dzień Działkowca to radosne święto obfitości i spotkań sąsiedzkich. W tym roku furtki Rodzinnego Ogrodu Działkowców im. M. Curie-Skłodowskiej przy zbiegu ulic Potockiej i Kolejowej są otwarte dla mieszkańców Łazarza i nie tylko. Będzie można zobaczyć jak wyglądają działki od środki i dowiedzieć się dlaczego jest to ważne miejsce dla lokalnej społeczności. W programie m.in. o godz. 13:30 plener rysunkowy – ćwiczenie uważności na przyrodę, warsztat dla dzieci i dorosłych, szczególnie tych, którzy dawno nie rysowali. O godz. 14:30 spacer po ogrodzie w poszukiwaniu nasion na przyszły sezon, wspólne robienie autorskich torebek na nasiona. Ponadto wymiana przetworów i zbieranie autorskich przepisów, a także plebiscyt na nazwę alejek działkowych.

Zjazd Rowerów Cargo
W sobotę i niedzielę na terenie Koszarów Kultury przy ul. Matejki odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Rowerów Cargo.
W programie m.in. wystawa, animacje dla dzieci, kino plenerowe czy wyścigi rowerów towarowych.

Kino na skwerze
Z kolei Rada Osiedla Św. Łazarz organizuje w sobotę na skwerze Eki z Małeki ostatnie już wydarzenie z cyklu "Łazarskie pożegnanie lata".
O godz. 12:00 powstanie Jedzielnia, na której swoje stoiska wystawią lokalni restauratorzy. O godz. 19:30 zaplanowano seans filmu "Córki Dancingu", a po filmie silent disco.
– W związku z wydarzeniem osiedlowym realizowanym przez Osiedle Św. Łazarz, w sobotę 11 września zostaną zamknięte ulice: Łukaszewicza, Graniczna i Małeckiego w obrębie skweru Eki z Małeki – tłumaczy Miejski Inżynier Ruchu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń można znaleźć jak zawsze w naszej – www.niezapominajka.lazarz.pl.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

30

wrz

20:00
Rynek Łazarski
Premiera spektaklu "Nieproszeni" w wykonaniu Teatru Fuzja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: