Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada miasta nie zgodziła się na odebranie mandatu Bartłomiejowi Ignaszewskiemu. Zrobi to wojewoda? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada miasta nie zgodziła się na odebranie mandatu Bartłomiejowi Ignaszewskiemu. Zrobi to wojewoda?
08-09-2021 06:17   Janusz Ludwiczak
Rada miasta odrzuciła projekt uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnemu Bartłomiejowi Ignaszewskiemu. Chodzi o zastrzeżenia wojewody w sprawie łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy.

O sprawie informowaliśmy na początku września. Sprawa dotyczy zawarcia przez radnego umowy ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie.

– Radny naruszył ustawowy zakaz łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

– Nie osiągnąłem żadnego przychodu, nie korzystałem z mienia komunalnego miasta i nigdy bym tego nie zrobił – odpowiada Bartłomiej Ignaszewski, radny miasta Poznania.

Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Bartłomieja Ignaszewskiego.

– Wojewoda nie przekazał żadnego uzasadnienia do tego wniosku. Uważam, że nie jesteśmy organem śledczym do wyjaśnienia tej sprawy. Jesteśmy w sytuacji niezręcznej – powiedział Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

– Nie jest prawda, że korzystałem z mienia komunalnego gminy. Prawdą jest, że prowadzę działalność gospodarczą. Ustawa zakazuje prowadzenia działalności z wykorzystaniem mienia komunalnego. Spółka PIM jest odrębnym podmiotem, a nie gminą. Nie osiągnąłem przychodu, wycofałem się z umowy. Zrobiłem to z własnej woli – zaznaczył radny Bartłomiej Ignaszewski.

Zdaniem radnej PiS, Klaudii Strzeleckiej wojewoda miał jednak zastrzeżenia do tej sprawy.

– Należało poprosić wojewodę o wyjaśnienia. Procedujemy bez uzasadnienia. Wnioskuję o przełożenie tego na kolejną sesję – postulowała radna Klaudia Strzelecka.

– Wniosek jest błędny, przekroczymy wyznaczony termin 30 dni – odpowiedział przewodniczący Grzegorz Ganowicz.

O wyjaśnienia poproszeni zostali przedstawiciele Poznańskich Inwestycji Miejskich. Radca prawny spółki PIM, Tomasz Banaszak wyjaśnił, że umowa została rozwiązana, nie zostały wypłacone żadne środki pieniężne.

– Zacząłem śledzić oświadczenia majątkowe radnych i zastanawiam się czy wstydzą się podawać gdzie pracują – czy jest to klub nocny i świadczenie usług seksualnych. Ja jestem nauczycielem [w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych – przyp.red.] i zawsze to zeznaje w oświadczeniu majątkowym – wskazywał radny PiS, Michał Grześ.

– Jest pewna groza wśród radnych. W ustawie jest zapis o zakazie łączenia mandatu z pracą w spółkach prawa handlowego. Jeśli ktoś pracuje jako księgowy u dewelopera i za chwilę będzie uchwalać plan miejscowy to jest pewne zastrzeżenie – dodał radny Przemysław Polcyn z klubu Wspólny Poznań.

Ostatecznie 24 głosami Rada Miasta Poznania odrzuciła projekt uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego. Za wygaśnięciem mandatu było 7 radnych PiS (Przemysław Alexandrowicz, Lidia Dudziak, Michał Grześ, Krzysztof Rosenkiewicz, Matuesz Rozmiarek, Klaudia Strzelecka i Sara Szynkowska vel Sęk).

Wojewoda wielkopolski może teraz wydać zarządzenie zastępcze wygaszające mandat radnego. Wówczas radny Bartłomiej Ignaszewski będzie mógł skierować sprawę do sądu za pośrednictwem Biura Rady Miasta Poznania.

Bartłomiej Ignaszewski zasiada w Radzie Miasta Poznania od jesieni 2018 r. Został wybrany z listy Koalicji Onbywatelskiej w okręgu obejmującym Górczyn i Grunwald. Jest szefem poznańskiej Nowoczesnej. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania, zastępując radną Lidię Dudziak. Radny Bartłomiej Ignaszewski domagał się jej odwołania. Więcej o tym w artykule: Chciał odwołania Lidii Dudziak, teraz sam pokieruje komisją.


R E K L A M A

Komentarze (1)

09-09-2021 08:10:56
Jola
wstyd - zabrać natychmiast

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: