Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

10% gratis dla posiadaczy sieciówek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
10% gratis dla posiadaczy sieciówek
08-09-2021 05:42   Janusz Ludwiczak
Od października kupując bilet sieciowy na 30 dni pasażerowie otrzymają dodatkowe trzy dni jazdy. Z kolei przy zakupie bilety na 90 dni ważność biletu wydłuży się o kolejne 9 dni. Pojawią się także inne promocje, m.in. możliwość przewiezienia za darmo dodatkowej osoby w soboty, niedziele i święta na podstawie normalnego biletu długookresowego sieciowego.

Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania uchwaliła wprowadzenie specjalnych biletów okresowych 30+3 i 90+9, których termin ważności będzie wydłużony o 3 dni w przypadku zakupu biletu na 30 dni oraz o 9 dni w przypadku biletu 90-dniowego.

– Chcemy zachęcić pasażerów do powrotu do komunikacji miejskiej poprzez zaoferowanie konkretnej oferty promocyjnej. Mamy nadzieję, że propozycja spowoduje, że wielu stałych klientów transportu publicznego powróci do codziennego podróżowania tramwajami i autobusami oraz przekona wiele osób dotychczas z komunikacji niekorzystających, że jest to dobry sposób na przemieszczanie się po aglomeracji poznańskiej – przekonuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Oznacza to, że pasażerowie zyskają 10% bonus. Jednak ważność biletu musi być pomiędzy 1 października, a 31 grudnia 2021 r.
Propozycja dostępna będzie także dla osób, które dotychczas nie korzystały z Biletów Metropolitalnych: warunkiem jest wyrobienie karty PEKA oraz złożenie w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań oświadczenia posiadacza karty PEKA dot. miejsca rozliczania podatku dochodowego.

Radny Paweł Sowa z klubu Wspólny Poznań postulował o przedłużenie promocji na pół roku, do końca marca przyszłego roku.

– Ostatnia podwyżka biletów odbija nam się czkawką. Ucieka nam kilka milionów złotych, przez to, że część osób nie rozlicza się w Poznaniu. Mamy najdroższą komunikację w Polsce. W Warszawie bilet okresowy umożliwia do przejazdu metrem, SKM i WKD. W Gdańsku mając kartę mieszkańca pojedziemy sobie SKM, Pomorską Koleją Metropolitalną oraz komunikacją w Gdyni – wskazywał radny Paweł Sowa. – To jest nieprawda, że Poznań ma najdroższą komunikację w Polsce. Mając bilet okresowy możemy podróżować również pociągami na terenie miasta. Można kupić bilet na konkretną ilość dni, np. 43. W innym mieście musiałbym kupić dwie sieciówki. Chcę przejechać jeden przystanek mamy system t-Portmonetki i zapłacę 80 groszy, w innym mieście musze kupić bilet jednorazowy za 3-4 złote – odpowiedział wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Ostatecznie Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie wysokości opłat za przejazdy lokalnym transportem zbiorowym.

To nie jedyne zmiany. Obecnie w soboty, niedziele i święta z posiadaczem normalnego długookresowego biletu sieciowego może podróżować (bez dodatkowych opłat), do 3 dzieci w wieku do lat 15. Od 1 października posiadacz takiego biletu będzie mógł podróżować na jego podstawie wspólnie z osobą towarzysząca bez limitu wieku. Promocja będzie obowiązywała już od piątku, od godz. 20:00 do północy w niedzielę. Dotychczasowa zasada, w związku z funkcjonowaniem w taryfie ZTM specjalnego biletu dla dzieci ze szkół podstawowych (w cenie 60 zł na cały rok), skierowana jest do stosunkowo niewielkiego kręgu zainteresowanych. Nowa zasada ułatwi korzystanie z transportu zbiorowego całym rodzinom w weekendy w sytuacji, gdy dzieci mają swoje bilety dla uczniów szkół podstawowych lub semestralne, a tylko jedno z rodziców regularnie podróżuje w dni robocze i posiada tzw. sieciówkę.

Druga zmiana dotyczy łączenia biletów dobowych 24h. Obecnie jednoczesne skasowanie dwóch takich biletów normalnych pozwala na przejazdy 2 osób dorosłych i do 3 dzieci w wieku do lat 15. Od 1 października granica wieku dzieci podniesiona zostanie do lat 18 oraz dodatkowo wprowadzone będzie rozszerzenie dla Rodzin Dużych. Dzięki temu oprócz dwóch rodziców, w ramach tej promocji podróżować będzie mogła dowolna liczba dzieci (pod warunkiem okazania w trakcie kontroli Karty Rodziny Dużej wszystkich osób korzystających z oferty). Należy podkreślić, że tę promocję można łączyć z inną, dotyczącą zmiany biletu dobowego w bilet weekendowy w przypadku skasowania go w piątek po godz. 20:00. Oznacza to, że rodziny z trójką dzieci do 18 roku życia lub Rodziny Duże mogą dzięki skasowaniu dwóch normalnych biletów 24h podróżować komunikacją miejską do godz. 24:00 w niedzielę.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Park Wilsona
Przeszłość,Teraźniejszość,Przyszłość-Czerwiec 56 - inscenizacja
w godz. 14:00-17:00

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: