Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zagrali dla chorego Franka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zagrali dla chorego Franka
05-09-2021 23:34   Janusz Ludwiczak
3,3 tys. zł udało się zebrać podczas sobotniego XII Turnieju charytatywnego im. Macieja Zawiei, z którego dochód zostanie przekazany na wsparcie chorego 8-letniego Franciszka Nowaka.

W sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej już po raz 12. odbył się turniej charytatywny im. Macieja Zawiei, którego celem będzie zebranie środków na wsparcie dla chorego 8-letniego Franciszka Nowaka, który zmaga się z niedotlenieniem okołoporodowym, padaczką i opóźnieniem rozwoju psychoruchowego. Szansą na lepsze życie dla chłopca są kosztowne leki, badania, turnusy i sprzęt rehabilitacyjny.

By pomóc chłopcowi rozegrano turniej piłkarski, w którym zmierzyło się 10 drużyn (FC Baxy, Platforma Grunwald, Przyjaciele Osiedla Ławica, Platforma Jeżyce, Bamberka Team, Budówki, Dnipro Poznań, Czarne Byki. Zagrała również reprezentacja "Przyjaciele Macieja Zawiei" oraz Radni Miasta Poznania.
Turniej wygrała drużyna Platforma Jeżyce, drugie miejsce zajęła drużyna Bódowek, a trzecie miejsce drużyna Dnipro Poznań.

Przygotowano również liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. malowanie twarzy, farbowanie włosów, zaplatanie warkoczyków, mini salon tatuażu tymczasowego, tworzenie ekobudowli, a także zabawy ruchowe, zabawy z chustą animacyjną, bańki XXL, mini eksperymenty, zabawy z klockami, balonowe zoo. Nie brakowało też grochówki z kotła.

Całkowity dochód z turnieju został przeznaczony na wsparcie chorego Franciszka Nowaka. W sumie udało się zebrać 3 300 złotych.

Był to już 12. turniej charytatywny, który upamiętnia osobę Macieja Zawiei, radnego Miasta Poznania w latach 2006-2009, który w 2009 r. zginął w wypadku samochodowym. Maciej Zawieja był również przewodniczącym Rady Osiedla Górczyn, a także wielkim fanem Lecha Poznań i założycielem Uczelnianego Klubu Kibica. Organizatorem turnieju jest brat Macieja - Bartosz Zawieja (w przeszłości również radny miejski).

– Nie ma nic bardziej pozytywnego, niż utwierdzić się w przekonaniu, że to co się robi ma akceptację i przynosi radość naszym mieszkańcom. Sobotnia frekwencja, trudna do oszacowania świadczy o tym, że pamięć o Maćku, pomimo upływu lat trwa cały czas. Za to wszystkim dziękuję – podsumowuje Bartosz Zawieja.


Fot: Bartosz Zawieja, mat.org.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt. "Pod niebem Paryża i nie tylko..." zespołu Retrospekcja - Barbara Krenz i Marta Szydlik

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: