Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Sielskiej działa już przystanek wiedeński. Głogowska została zwężona od Palacza do Górczyna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Sielskiej działa już przystanek wiedeński. Głogowska została zwężona od Palacza do Górczyna
05-09-2021 00:31   Janusz Ludwiczak
Osoby o obniżonej sprawności ruchowej mogą już łatwiej wysiadać i wsiadać do i z tramwaju na ulicy Głogowskiej, przy Sielskiej. Działa już przystanek wiedeński. Od piątku zwężona jest ulica Głogowska od skrzyżowania z Palacza w kierunku Górczyna. Wydzielone zostało torowisko tramwajowe.

Od piątku pasażerowie mogą już korzystać z przystanku wiedeńskiego "Sielska", który powstał również dzięki staraniom Rady Osiedla Górczyn. W ramach inwestycji wykonany został peron na jezdni o długości 45 metrów. Powstały również dwie rampy – wjazdowa i wyjazdowa.

O przystanku wiedeńskim w tym miejscu mówiło się już od 2014 roku.
Przystanki wiedeńskie powstają tam, gdzie pasażerowie wsiadają do pojazdu komunikacji miejskiej bezpośrednio z jezdni. Aby to ułatwić, fragment jezdni na długości przystanku podwyższa się do poziomu chodnika (krawędź peronowa będzie wyniesiona o 22 cm powyżej główki szyny). Pierwszy raz ten sposób zastosowano w Wiedniu, stąd nazwa – przystanek wiedeński.

Pierwszy przystanek wiedeński pojawił się na ulicy Gwarnej, kolejne zbudowano przy Strzeleckiej („Plac Wiosny Ludów” i „Łąkowa”) i Górnej Wildzie („Różana”). Kolejny przystanek wiedeński budowany jest właśnie na ulicy Głogowskiej. Następne przystanki wiedeńskie pojawią się na ul. Dąbrowskiego przy Rynku Jeżyckim.

–Jesteśmy pewni, że zastosowane rozwiązanie nie tylko znacznie poprawi wygodę naszych pasażerów, ale także wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) w Poznaniu.

Od piątku zmieniła się również organizacja ruchu na ulicy Głogowskiej, która od skrzyżowania z ul. Palacza w kierunku Górczyna została zwężona do jednego pasa ruchu. Torowisko tramwajowe zostało wydzielone.

– We wrześniu prowadzone będą prace związane z wdrażaniem nowej stałej organizacji ruchu (malowanie linii, wymiana sygnalizatorów i zmiany w programie sygnalizacji). Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu tramwaje nie będą już blokowane przez samochody – przyznaje Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich (ZDM).

Ponadto prawy pas na ulicy Głogowskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Palacza służy teraz już tylko do skrętu w prawo w ulice Palacza.


Komentarze (6)

09-09-2021 07:46:49
Sama spalina
Sama spalina - gdzie można się zgłosić po odszkodowanie za zanieczyszczenie powietrza przez korki?
08-09-2021 22:05:23
Ja
Nie wiem czy jest się czym chwalić, bo mieszkańcy tego odcinka Glogowskiej i przyległych od Palacza do Sielskiej maja teraz zakorkowana cała okolice (zabudowa mieszkalna), smród spalin stojących aut pod oknami popołudniami a do tego sami maja problem aby włączyć się do zakorkowanego odcinka i zakorkowanej całej okolicy w godzinach szczytu ale i do późnych godzin jest sznur aut na 1 pasie. Koszmar. Jak już jednak remontujcie Państwo Glogowska to prosimy o remont torowiska bo tramwaje są tu bardzo głośne a nowe torowisko to kolejny zyskany cenny czas na odcinku Palacza- Sielska. I prosimy tez o przemyślane wydawanie pozwoleń na budowę bloków z garażami podziemnymi w okolicy skoro ulice widać już nie maja przepustowości wiec po co komu kolejne samochody i bloki... wolelibyśmy drzewa. Prosimy tez o park bo w okolicy nie ma gdzie wyjść pospacerować w zieleni, nie ma jak rowerem jeździć bezpiecznie, nie ma gdzie wyjść z psem jak przystało na miasto wojewódzkie. Swoją droga blizej Centrum na Wildzie samochody jeżdżą po torowisku i jakoś nie wydziela się torowiska...
07-09-2021 18:01:01
Iza
Jeszcze progi zwalniające zamontujcie i ograniczenie prędkości do 30 km/h będzie bezpieczniej. Przez wieś szybciej się przejedzie. Dramat.
05-09-2021 13:55:18
Duduś
Teraz czas na A2. Zwęzić do jednego pasa i git. Płynny ruch, bezpieczniej, mniejsze koszty remontów.
05-09-2021 10:53:36
szczunzezłazarza
Gnój , korki i smród taki jest efekt ....
05-09-2021 09:07:30
Cichy
Super , teraz myślą jaką ulicę jeszcze zwężyć , może Bukowską ? na wyjeździe z ciemnogrodu
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: