Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spore zmiany w komunikacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spore zmiany w komunikacji
31-08-2021 08:45   Janusz Ludwiczak
Częstsze kursy i nowe nazwy niektórych przystanków – tak od środy funkcjonować będzie komunikacja miejska. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Bimby pojadą częściej

Od środy, 1 września obowiązywać będzie podstawowy rozkład jazdy. Tramwaje w dni robocze w godzinach szczytu – od 6:30 do 9:00 oraz od 13:30 do 18:30 kursować będą co 10 minut. Wyjątkiem będzie "11", która podobnie jak "9" będzie jeździć co 20 minut.

Częściej pojadą również autobusy linii nr 163, 164, 168, 169, 171, 174, 182, 190, 191 i 193 w godzinach komunikacyjnego szczytu będzie obowiązywała częstotliwość co 12 minut, a nie jak było do tej pory co kwadrans.

Tramwaje wracają na Piątkowską i Starołękę

Od środy "jedenastka" wraca na stałą trasę – do pętli Piątkowska. Z kolei tramwaje linii nr 12, 13 i 17 będą dojeżdżać znów do Starołęki.

Bimby nie dojadą już na Górczyn

– W środę, 1 września wprowadzone zostaną zmiany nazw zespołów przystankowych oraz przystanków zarówno w Poznaniu, jak i poza obszarem miasta. Zmiany dotyczą przede wszystkim przystanków, które obecnie usytuowane są w pobliżu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Nowe nazewnictwo ma ujednolicić miejsca styku transportu ZTM z PKM, ułatwiając w ten sposób pasażerom orientację odnośnie ich lokalizacji – wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

I tak pętla "Górczyn" będzie nosić nazwę "Gorczyn PKM".

Zmiany również na trasie autobusów linii nr 164. Przystanek "Literacka" zostanie przemianowany na "Strzeszyn Grecki", a "Literacka I" na "Literacka".

Nocna bimba tylko do Dworca Zachodniego

W związku z planowanymi pracami utrzymaniowymi – koniecznym do wykonania szlifowaniem szyn na ul. Jana Pawła II, Roosevelta i 23 Lutego przez najbliższe trzy tygodnie zmieni się trasa nocnej linii tramwajowej nr 201.

W noce: 31 sierpnia na 1 września (wtorek/środa), z 1 na 2 września (środa/czwartek), z 2 na 3 września (czwartek/piątek) oraz z 7 na 8 września (wtorek/środa) z 8 na 9 września (środa/czwartek) z 9 na 10 września (czwartek/piątek) oraz z 14 na 15 września (wtorek/środa) z 15 na 16 września (środa/czwartek) i 16 na17 września (czwartek/piątek) nocne bimby "201" będą dojeżdżać tylko do pętli PeSTki przy Dworcu Zachodnim:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST – DWORZEC ZACHODNI.

Na trasie: POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Św. Marcin – al. Niepodległości – Solna – Małe Garbary – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Krzywoustego – Brneńska – Inflancka – Piaśnicka – Chartowo – Żegrze – rondo Żegrze – UNII LUBELSKIEJ kursować będą autobusy linii nocnej nr 231.

W pozostałe noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę tramwaje linii nocnej nr 201 będą jeździć normalnie z Dworca Zachodniego przez Kaponierę, Gwarną, Plac Wielkopolski, Śródkę, Jana Pawła II, trasę Kórnicką i górny taras Rataj do pętli przy Unii Lubelskiej.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: