Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Sielskiej powstaje przystanek wiedeński. Zdążą do końca sierpnia? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Sielskiej powstaje przystanek wiedeński. Zdążą do końca sierpnia?
28-08-2021 21:17   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Głogowskiej, przy skrzyżowaniu z Sielską trwa budowa przystanku wiedeńskiego. Dzięki temu rozwiązaniu będzie można łatwiej wsiadać i wysiadać z tramwaju osobom o obniżonej sprawności ruchowej. Prace mają zakończyć się do końca sierpnia.

O przystanku wiedeńskim "Sielska" mówiło się już od 2014 roku. Inwestycja ruszyła 31 lipca.

– W ramach przedsięwzięcia, zleconego przez MPK Poznań w ramach umowy powierzenia realizowanej z ZTM, przewiduje się m.in. wykonanie peronu i krawędzi peronowej o długości 45 metrów oraz jezdni (na długości przystanku) wraz z rampami wjazdową i wyjazdową – informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Prace nie spowodowały zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Tramwaje linii nr 5, 8 i 14 kursują normalnie. Jedynie przedostatni przystanek przed pętlą Górczyn został przesunięty przed skrzyżowaniem z ul. Sielską.

Z małymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy. Ruch odbywa się po torowisku tramwajowym. Jazda na wprost i skręt w prawo w ul. Sielską odbywa się będzie tylko z jednego pasa, po którym poruszają się również tramwaje. Dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony wyznaczono objazd ulicami: Palacza, Arciszewskiego i Ściegiennego.

Docelowo po zakończeniu prac torowisko tramwajowe na ulicy Głogowskiej – od Palacza do Ściegiennego zostanie wydzielone.

– Prace zakończą się w sierpniu, dzięki czemu na początku września przystanek wiedeński Sielska zostanie udostępniony dla pasażerów. Po zakończeniu prac na ul. Głogowskiej od skrzyżowania z ul. Palacza i ul. Krauthofera do skrzyżowania z ul. Sielską wprowadzona zostanie nowa docelowa organizacja ruchu, w ramach której na tym odcinku wydzielone zostanie torowisko tramwajowe. Od tej pory kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu dla każdego kierunku, a tramwaje nie będą już blokowane przez samochody – zaznacza Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM).

Przystanki wiedeńskie powstają tam, gdzie pasażerowie wsiadają do pojazdu komunikacji miejskiej bezpośrednio z jezdni. Aby to ułatwić, fragment jezdni na długości przystanku podwyższa się do poziomu chodnika (krawędź peronowa będzie wyniesiona o 22 cm powyżej główki szyny). Pierwszy raz ten sposób zastosowano w Wiedniu, stąd nazwa – przystanek wiedeński.

Pierwszy przystanek wiedeński pojawił się na ulicy Gwarnej, kolejne zbudowano przy Strzeleckiej („Plac Wiosny Ludów” i „Łąkowa”) i Górnej Wildzie („Różana”). Kolejny przystanek wiedeński budowany jest właśnie na ulicy Głogowskiej. Następne przystanki wiedeńskie pojawią się na ul. Dąbrowskiego przy Rynku Jeżyckim.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: