Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejne "Biedronki" będą otwarte w niedziele - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejne "Biedronki" będą otwarte w niedziele
31-07-2021 01:04   Janusz Ludwiczak
Kolejne sklepy sieci "Biedronka" – przy Wojskowej, Polnej i Sielskiej stały się placówkami pocztowymi, by móc być otwarte w niedziele.

Jak już informowaliśmy "Biedronka" przy ul. Łukaszewicza była jedną z siedmiu w Poznaniu, która czynna jest w niedzielę. Stało się tak, dzięki przekształceniu dyskontu w placówkę pocztową.

W niedzielę będą otwarte kolejne sklepy "czerwonego owada" – przy ul. Wojskowej 3, Polnej 41 oraz przy Sielskiej 43 na Górczynie.

Do tej pory w niedzielę otwarta mogła być "Biedronka" tylko na dworcu Poznań Główny, a to dlatego, że sklep ten znajdował się na dworcu, a zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedzielę mogły być otwarte sklepy i placówki usługowe na dworcach kolejowych. Z luki tej korzysta także m.in. Rossmann.

Tymczasem do Sejmu trafił projekt ustawy, która uniemożliwi otwieranie sklepów w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe, tak jak robi to Biedronka, a wcześniej zrobiły inne sieci handlowe: Żabka, Chata Polska, Intermarche, Lewiatan czy Abc.

Zakaz handlu w niedziele wprowadzono w maju 2018 r. Zgodnie z ustawą otwarte będą mogą być sklepy prowadzone przez samych właścicieli. Zakaz nie dotyczy aptek i punktów aptecznych oraz stacji paliw, a także kwiaciarni, kawiarni, saloników prasowych, placówek handlowych w hotelach i na dworcach oraz punktów z pamiątkami oraz sklepów internetowych (z automatyczną obsługą zamówień). Za złamanie zakazu Państwowa Inspekcja Pracy może nałożyć karę pieniężną w wysokości od tysiąca do 100 000 złotych.


Komentarze (2)

01-08-2021 19:49:16
REDAKCJA
Taką informację podało Jeronimo Martins Polska. Na pewno w niedzielę otwarte są Biedronki przy Łukaszewicza i Polnej. Pozdrawiam
01-08-2021 19:36:23
W***y
Na Sielskiej póki co w niedziele zamknięte. Byłem dzisiaj i pocałowałem klamkę. Wprowadzacie w błąd.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: