Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie 37 LO stworzyli grę "Escape Room. Łazarz od podmiejskiej osady do śródmiejskiej dzielnicy" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie 37 LO stworzyli grę "Escape Room. Łazarz od podmiejskiej osady do śródmiejskiej dzielnicy"
11-07-2021 16:44   Janusz Ludwiczak
Grupa uczniów klas pierwszych 37 Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Terapeutycznymi przy ul. Potockiej stworzyła pełną zagadek i ciekawych fotografii wirtualną wycieczkę po Św. Łazarzu, czyli grę "Escape Room", w ramach projektu "Poznański Łazarz - od podmiejskiej osady do śródmiejskiej dzielnicy".

– Rok szkolny 2020/2021 był czasem pandemii Covid-19. Zainspirowani elementami nauczania zdalnego zdecydowaliśmy się na utworzenie wirtualnej gry miejskiej o Łazarzu, aby w bezpieczny sposób zgłębić tajemnice Łazarza poprzez wirtualną podróż po tej niesamowitej części Poznania, tym bardziej tęskniąc za kolejnymi Dniami Łazarza, grupa uczniów klas pierwszych przygotowała grę – wyjaśnia Wojciech Reisch, opiekun grupy i nauczyciel języka angielskiego w XXXVII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Terapeutycznymi im. Jana Pawła II przy ul. Potockiej.

Projekt powstał w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, którego głównym celem jest podniesienie kompetencji informatycznych i komputerowych nauczycieli oraz uczniów z 600 wielkopolskich szkół.

– Opiekunką metodyczną podprojektów Akademii Kształcenia Wyprzedzającego była prof. dr hab. Violetta Julkowska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Jakub Skutecki – starszy kustosz Biblioteki Głównej UAM, który udzielił nam wspaniałej lekcji historii, opowiadając o Łazarzu z przełomu XIX i XX wieku, a także Janusz Heller i Wojciech Wysocki z Klubu Osiedlowego "Krąg", którzy dzielili się z nami swoją wiedzą na temat współczesnego Łazarza – zaznacza Wojciech Reisch.

Gra została utworzona na stronie genial.ly. Znajdują się na niej interaktywne elementy, pomagające w przechodzeniu do kolejnych slajdów, wyświetlające teksty czy zdjęcia.

– Zachęcamy do gry w wersji pełnoekranowej na tabletach czy komputerach – gra jest możliwa na telefonach komórkowych, jednak jest odrobinę trudniejsza. (Gra powstała w wersji darmowej i dlatego na dole strony / ekranu pojawia się logo Genial.ly – aby uczestniczyć w grze nie jest konieczne rejestrować się na stronie, a kliknięcie w tę ikonkę spowoduje przekierowanie do rejestracji na stronie genial.ly). Na ekranie wyświetlają się slajdy, które prowadzą uczestnika gry do 7 zadań, utworzonych przez naszych uczniów w aplikacji LEARNINGAPPS. Zadania otwierać się będą zawsze w nowym oknie przeglądarki. Po rozwiązaniu każdego z nich wyświetlana jest informacja zwrotna, zawierająca KLUCZ do przejścia do kolejnych zadań. Należy wówczas wrócić na stronę Genial.ly i kontynuować grę. Warto pamiętać, że wykonywane zadania zawierają podpowiedzi (w lewym, górnym rogu zadania znajduje się ikonka – ŻARÓWKA). Kluczem są miejsca, które należy wskazać na mapie Łazarza. Kliknięcie we właściwe miejsce przeniesie Cię do kolejnego zadania, a nietrafione kliknięcie przekierowuje nas na kartę "niestety, to nie tutaj..." rozpoczynającą tzw. KARNĄ RUNDĘ – sam pomysł zaczerpnęliśmy z biatlonu, jednak słowo "karna" jest nie do końca prawdziwa. Polega ona na wędrówce po Łazarzu z przełomu XIX i XX wieku, a pomogą nam w tym serie pięknych pocztówek. Grę można powtórzyć dowolną ilość razy choćby ze względu na ich historyczne piękno – objaśnia Wojciech Reisch.

Jedno z zadań przypomina grę "Milionerzy", niektóre z pytań są naprawdę trudne, ale powinien poradzić sobie z nim każdy mieszkaniec.

W grze znajduje się również plan Łazarza (mapa), ale jest on ułożony w nietypowy sposób, zwłaszcza, że nie są podpisane nazwy ulic i ważnych miejsc.

– Dla osób znających Łazarz nie będzie stanowiło problemu – podsumowuje Wojciech Reisch.

Grę "Escape Room. Łazarz od podmiejskiej osady do śródmiejskiej dzielnicy" można znaleźć na stronie genial.ly.


Komentarze (1)

12-07-2021 21:31:47
:-)
Super!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: