Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie 37 LO stworzyli grę "Escape Room. Łazarz od podmiejskiej osady do śródmiejskiej dzielnicy" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie 37 LO stworzyli grę "Escape Room. Łazarz od podmiejskiej osady do śródmiejskiej dzielnicy"
11-07-2021 16:44   Janusz Ludwiczak
Grupa uczniów klas pierwszych 37 Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Terapeutycznymi przy ul. Potockiej stworzyła pełną zagadek i ciekawych fotografii wirtualną wycieczkę po Św. Łazarzu, czyli grę "Escape Room", w ramach projektu "Poznański Łazarz - od podmiejskiej osady do śródmiejskiej dzielnicy".

– Rok szkolny 2020/2021 był czasem pandemii Covid-19. Zainspirowani elementami nauczania zdalnego zdecydowaliśmy się na utworzenie wirtualnej gry miejskiej o Łazarzu, aby w bezpieczny sposób zgłębić tajemnice Łazarza poprzez wirtualną podróż po tej niesamowitej części Poznania, tym bardziej tęskniąc za kolejnymi Dniami Łazarza, grupa uczniów klas pierwszych przygotowała grę – wyjaśnia Wojciech Reisch, opiekun grupy i nauczyciel języka angielskiego w XXXVII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Terapeutycznymi im. Jana Pawła II przy ul. Potockiej.

Projekt powstał w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, którego głównym celem jest podniesienie kompetencji informatycznych i komputerowych nauczycieli oraz uczniów z 600 wielkopolskich szkół.

– Opiekunką metodyczną podprojektów Akademii Kształcenia Wyprzedzającego była prof. dr hab. Violetta Julkowska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Jakub Skutecki – starszy kustosz Biblioteki Głównej UAM, który udzielił nam wspaniałej lekcji historii, opowiadając o Łazarzu z przełomu XIX i XX wieku, a także Janusz Heller i Wojciech Wysocki z Klubu Osiedlowego "Krąg", którzy dzielili się z nami swoją wiedzą na temat współczesnego Łazarza – zaznacza Wojciech Reisch.

Gra została utworzona na stronie genial.ly. Znajdują się na niej interaktywne elementy, pomagające w przechodzeniu do kolejnych slajdów, wyświetlające teksty czy zdjęcia.

– Zachęcamy do gry w wersji pełnoekranowej na tabletach czy komputerach – gra jest możliwa na telefonach komórkowych, jednak jest odrobinę trudniejsza. (Gra powstała w wersji darmowej i dlatego na dole strony / ekranu pojawia się logo Genial.ly – aby uczestniczyć w grze nie jest konieczne rejestrować się na stronie, a kliknięcie w tę ikonkę spowoduje przekierowanie do rejestracji na stronie genial.ly). Na ekranie wyświetlają się slajdy, które prowadzą uczestnika gry do 7 zadań, utworzonych przez naszych uczniów w aplikacji LEARNINGAPPS. Zadania otwierać się będą zawsze w nowym oknie przeglądarki. Po rozwiązaniu każdego z nich wyświetlana jest informacja zwrotna, zawierająca KLUCZ do przejścia do kolejnych zadań. Należy wówczas wrócić na stronę Genial.ly i kontynuować grę. Warto pamiętać, że wykonywane zadania zawierają podpowiedzi (w lewym, górnym rogu zadania znajduje się ikonka – ŻARÓWKA). Kluczem są miejsca, które należy wskazać na mapie Łazarza. Kliknięcie we właściwe miejsce przeniesie Cię do kolejnego zadania, a nietrafione kliknięcie przekierowuje nas na kartę "niestety, to nie tutaj..." rozpoczynającą tzw. KARNĄ RUNDĘ – sam pomysł zaczerpnęliśmy z biatlonu, jednak słowo "karna" jest nie do końca prawdziwa. Polega ona na wędrówce po Łazarzu z przełomu XIX i XX wieku, a pomogą nam w tym serie pięknych pocztówek. Grę można powtórzyć dowolną ilość razy choćby ze względu na ich historyczne piękno – objaśnia Wojciech Reisch.

Jedno z zadań przypomina grę "Milionerzy", niektóre z pytań są naprawdę trudne, ale powinien poradzić sobie z nim każdy mieszkaniec.

W grze znajduje się również plan Łazarza (mapa), ale jest on ułożony w nietypowy sposób, zwłaszcza, że nie są podpisane nazwy ulic i ważnych miejsc.

– Dla osób znających Łazarz nie będzie stanowiło problemu – podsumowuje Wojciech Reisch.

Grę "Escape Room. Łazarz od podmiejskiej osady do śródmiejskiej dzielnicy" można znaleźć na stronie genial.ly.


Komentarze (1)

12-07-2021 21:31:47
:-)
Super!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: