Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W "Kręgu" przyznano Nagrody Roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W "Kręgu" przyznano Nagrody Roku
11-07-2021 12:13   Janusz Ludwiczak
Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej otrzymała tegoroczną Nagrodę Roku Klubu "Krąg". Nagrodzeni zostali również: Klub Szyderców Bis – za działalność artystyczną, Anna Zawal – za działalność wystawienniczą, Wojciech Wysocki – za działalność wystawienniczą, organizatorzy i wolontariusze 29.finału WOŚP – za działalność społeczną, a nagroda specjalna trafiła do Wojciecha Reischa i Joanny Heller.

W ubiegły czwartek, 1 lipca w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" odbyło się uroczyste zakończenie sezonu kulturalno-oświatowego 2020/2021.

Na początku minutą ciszy upamiętniono osoby, które zmarły w ostatnim czasie:

  • Jadwiga Rafalik,
  • harcmistrz Paweł Napieralski – komendant Hufca ZHP Grunwald, przewodniczący Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej Związku Harcerstwa Polskiego.
  • Lidia Domichowska – kierownik Zespołu Artystycznego "Łazarski Krąg", Zespół Kabaretowy Seniorów "Wiosenne Krokusiki".
  • Jerzy Rogal – prezes poznańskiego oddziału PTTK, współzałożyciel Klubu Górskiego "Grań" i Klubu Turystycznego "Piechur" przy Klubie Osiedlowym "Krąg".
  • Feliks Bijakowski – wieloletni członek Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald oraz przewodniczący Komisji Społeczno-Kulturalnej, działacz sportowy, koszykarz, zootechnik, wyróżniony tytułem "Przyjaciel Łazarza" oraz Odznaką: "Zasłużony działacz spółdzielczy.
  • Leszek Kowalski, wieloletni radny Osiedla "Łazarz, przewodniczący Komisji Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi, członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald".

W dalszej części przyznano nagrodę "Przyjaciel Łazarza" dla osób, które działają na rzecz Łazarza i jego mieszkańców. Wyróżnienie to przyznawane było zawsze na zakończenie Dni Łazarza (które jednak w tym roku nie odbyły się po raz drugi ze względu na pandemię). Wyróżnienie to otrzymało Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty" oraz Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz.

– Trwająca kolejne miesiące pandemia postawiła nas w trudnej sytuacji, podobnie jak wiele placówek kulturalnych w całej Polsce. Mieliśmy przygotowanych wiele wydarzeń z okazji 40-lecia, które przeprowadziliśmy w formie wirtualnej. Najbardziej żałujemy, że po raz drugi nie odbyły się Dni Łazarza, ale przy trzeciej fali pandemii w kwietniu i obowiązujących obostrzeniach nie mogły się odbyć.
Jesteśmy pełni nadziei, by czwarta fala była łagodna, a kolejny sezon przypominał te z ostatnich lat.
– powiedział Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Podczas uroczystego zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2020/2021 na Łazarzu przyznano również Nagrodę Roku 2021 Klubu "Krąg", którą w tym roku otrzymała Izabella Hermanowska – prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej z okazji jubileuszu 40-lecia.

Nagrodę za działalność artystyczną otrzymał Klub Szyderców Bis, za działalność wystawienniczą – Anna Zawal oraz Wojciech Wysocki.

Z kolei nagrodę za działalność społeczną otrzymali organizatorzy sztabu i wolontariusze 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku udało się zebrać 203 583,82 zł, a przez 15 lat działalności na rzecz WOŚP zebrano ponad milion złotych (1 261 738 zł).

Na zakończenie przyznano nagrodę specjalną, która trafiła do Wojciecha Reischa za przygotowanie gry "Escape Room" oraz do Joanny Heller za przygotowanie i realizację kilku projektów kulturalnych we współpracy z Fundacją APJA, Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury i Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty".

Wydarzenie uświetnił występ kabaretowego Klubu Szyderców Bis.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: