Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejne zmiany na ulicach dolnego Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejne zmiany na ulicach dolnego Łazarza
30-06-2021 09:54   Janusz Ludwiczak
W środę na Lodowej, w czwartek na Chłodnej, a w piątek na Załężu prowadzone będą prace związane z wyznaczaniem miejsc postojowych i malowaniem oznakowania poziomego w związku z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Kierowcy powinni przeparkować swoje auta, inaczej zapłacą mandat i pokryją koszty związane z odholowaniem pojazdu i postojem na parkingu strzeżonym.

Po ulicach: Gąsiorowskich, Małeckiego, Granicznej przyszedł czas na kolejne ulice nad dolnym Łazarzu, na których wdrażana jest strefa płatnego parkowania. W poniedziałek drogowcy pracowali na Kolejowej, a wczoraj na Stablewskiego. Kolejne prace prowadzone są na ul. Lodowej (w środę), Chłodnej (w czwartek) i na ul. Załęże (2 lipca). Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami.

– Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Od wtorku obowiązuje już nowa organizacja ruchu na ulicy Stablewskiego, która w całości stała się jednokierunkowa.

– Kierowcy mogą przejechać od ul. Łukaszewicza w stronę ul. Głogowskiej. Rowerzyści będą mogli poruszać się również w przeciwną stroną – został tu wyznaczony kontraruch rowerowy. Postój na ul. Stablewskiego odbywa się na miejscach równoległych pomiędzy ul. Dmowskiego i Głogowską, przy czym od ul. Lodowej do ul. Głogowskiej zaparkować można tylko po stronie południowej (od Górczyna). Natomiast między ul. Łukaszewicza i Dmowskiego wyznaczone zostały miejsca równoległe po stronie północnej i prostopadłe po południowej – objaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

Z kolei od dziś zmiany na Lodowej.

– Ulica Lodowa pomiędzy ul. Hetmańską i Stablewskiego pozostanie dwukierunkowa. Parkowanie na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Potockiej będzie dozwolone na miejscach równoległych i prostopadłych, wyłącznie po wschodniej stronie. Pomiędzy ul. Potockiej i Stablewskiego zaparkować można będzie prostopadle po stronie zachodniej i równolegle po wschodniej. Skrzyżowania z ulicami Załęże, Potockiej i Stablewskiego staną się równorzędne, a cały odcinek ul. Lodowej objęty zmianami zostanie włączony w obszar ograniczonej prędkości „Tempo 30”. Nowa organizacja ruchu i parkowania pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Stablewskiego, a rynkiem Łazarskim zostanie wprowadzona po zakończeniu przebudowy tego drugiego – tłumaczy Agata Kaniewska.

W kolejnych dniach prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania prowadzone będą m.in. na ulicach: Dmowskiego i Łukaszewicza.


Komentarze (3)

06-07-2021 18:52:57
jaro
To co drogowcy zrobili na ulicy chłodnej z miajscmi parkingowymi to jest TRAGEDIA!!!!Ktoś za to bierze dużą kasę !Pewnie szwagier,znajomy,wujek !
03-07-2021 08:30:22
Mieszkańcy Głogowskiej
A na starej Głogowskiej po zmianach i wprowadzeniu ścieżki rowerowej wieczny korek i smród spalin -przed zmianami samochody przemknęły i wszystko się rozwiało a teraz nawet okien nie można otworzyć -sama spalina - ŻĄDAMY PRZYWRÓCENIA STAREGO PORZĄDKU ALBO DALSZEGO LOCKDOWNU - PRZYNAJMNIEJ BYŁA CISZA I SPOKÓJ!!!!!!!!
30-06-2021 19:32:36
J
W związku ze zmianami kierunku ruchu na kilku ulicach Łazarza, założono nowe znaki drogowe. Ale nie zadbano by były widoczne !!! Znaki drogowe są pozasłaniane gałęziami drzew. Kto będzie odpowiedzialny, gdy z tego powodu nastąpią wypadki ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: