Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Siódemka" nie będzie już dojeżdżać do os. Piastowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Siódemka" nie będzie już dojeżdżać do os. Piastowskiego
25-06-2021 17:58   Janusz Ludwiczak
Od soboty tramwaje będą już kursować normalnie przez węzeł przy Moście Dworcowym, na Łazarz wróci "ósemka". I to koniec dobrych wiadomości dla pasażerów komunikacji miejskiej. Wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy – bimby i autobusy będą jeździć rzadziej. Poza tym rozpocznie się remont na Starołęce. "Siódemka" nie będzie dojeżdżać już na dolny taras Rataj.

Dobiegł końca remont torowiska przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej, Roosevelta i Mostu Dworcowego. Od soboty na Łazarz powróci "ósemka", którą znów będzie można dojechać do ścisłego centrum. Przy Targach znów będą zatrzymywać się tramwaje linii nr 6, 8, 10 i 18.

"Piątka" pozostanie na obecnej trasie – przez Głogowską, Most Dworcowy i Matyi, a nie jak było to wcześniej przez Kaponierę i Towarową.

ZOBACZ TAKŻE: "5-tka" jadąc przez Towarową traci prawie 10 minut, pasażer prawie złotówkę

Jeden remont się zakończył, kolejny rozpocznie. W związku z pracami prowadzonymi przez Aquanet i MPK bimby nie dojadą do Starołęki. Tramwaje linii nr 12 i 17 będą dojeżdżać tylko do pętli Starołęka Mała (dawniej Stomil).

Do Starołęki będzie można dojechać autobusami "za tramwaj" linii T4 (z os. Piastowskiego i ronda Starołęka), linii T5 (z pętli Unii Lubelskiej) bądź pociągami, które będą kursowały średnio co pół godziny ze stacji Poznań Główny.

Od soboty tramwaje linii nr 7 nie będą już dojeżdżać na dolny taras Rataj (do przystanku Os. Piastowskie). "Siódemka" kursować będzie do pętli Unii Lubelskiej wraz z "5" i "11".

– Wpływ na zmianę trasy linii numer 7 ma kilka czynników. Od 26 czerwca, w związku ze zmianami w kursowaniu tramwajów na Starołęce "siódemka" wzmocni komunikację na trasie z ronda Starołęka przez rondo Żegrze do pętli Unii Lubelskiej. Drugim czynnikiem będzie konieczność demontażu tzw. końcówki czołowej, która została zamontowana na torowisku na ul. Zamenhofa na początku br. w celu umożliwienia dojazdu tramwajów do przystanków Os. Piastowskie. Wykonano ją po to, aby zmniejszyć uciążliwość przebudowy ronda Rataje. W momencie kiedy zaawansowanie prac na rondzie umożliwi przywrócenie ruchu tramwajowego w relacji Starołęka-Śródka (ulicami Zamenhofa i Jana Pawła II), trzeba będzie przywrócić torowisko do stanu pierwotnego. Zakładamy, że demontaż odbędzie się podczas wakacji. W zamian za linię nr 7 - od 26 czerwca - pasażerowie dojeżdżający w rejon os. Piastowskiego z ronda Starołęka zyskają dodatkową linię autobusową, "za tramwaj" T4 – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

To nie koniec zmian. Wprowadzony zostanie również wakacyjny (letni) rozkład jazdy, co oznacza, że bimby i busy pojadą rzadziej.

I tak tramwaje w dni robocze kursować będą co 15 minut od rana do godz. 18:30. Wieczorami, w soboty i niedziele (po godz. 11) co 20 minut. Z kolei w niedziele i święta bimby do godz. 11:00 jeździć będą co pół godziny.

Z kolei autobusy linii głównych – nr 163, 164, 168, 169, 182 w dni robocze od pierwszych kursów do godz. 19 kursować będą co kwadrans, a nie jak było do tej pory co 12 minut.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: