Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Wilsona: Oznaczono psie kupy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Wilsona: Oznaczono psie kupy
19-06-2021 19:41   Janusz Ludwiczak
Łazarscy radni przeprowadzili "znakowanie psich odchodów".
– Psie odchody stanowią zagrożenie dla ludzi oraz kolejnych psów lub kotów spacerujących w danym miejscu. Jednym z nich jest ryzyko zakażenia pasożytami przewodu pokarmowego – informuje Palmiarnia Poznańska.

W Parku Wilsona w ramach akcji "Kejter w Parku" zostało przeprowadzone przez Radę Osiedla Św. Łazarz znakowanie psich odchodów pozostawionych na trawnikach i alejkach parkowych.

– Psie odchody stanowią zagrożenie dla ludzi oraz kolejnych psów lub kotów spacerujących w danym miejscu. Jednym z nich jest ryzyko zakażenia pasożytami przewodu pokarmowego – informuje Palmiarnia.

Właściciele psów mogą zaopatrzyć się w "Poradnik odpowiedzialnego właściciela kejtra", który można odebrać w holi Palmiarni.

Od zeszłego roku można wychodzić z psem do Parku Wilsona, jednak właściciele należy pamiętać, że z czworonogiem należy chodzić ze smyczą (na uwięzi), wyłącznie po alejkach parkowych. Dopuszczone jest korzystanie z terenów zielonych, ale tylko wyznaczonych – oznaczonych tabliczkami.

– Psy ras uznawanych za agresywne, ich mieszańce oraz inne zagrażające otoczeniu na terenie parku muszą być trzymane na uwięzi oraz w kagańcu – przypomina Palmiarnia Poznańska, która zarządza Parkiem Wilsona.

Dodajmy, że o sprzątaniu po swoim pupilu przypominała podobna akcja "Człowieku, sam po sobie nie posprzątam", którą przeprowadzono w Parku Wilsona, Parku Kasprowicza oraz na terenach rekreacyjnych przy ul. Dmowskiego, Łukaszewicza, Kolejowej, a także na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza, oraz na skwerach: im. Marszałka Focha oraz im. braci Wierzejewskich na rogu Grunwaldzkiej i Szylinga. Więcej o tym w artykule: Psie kupy pomalowano farbą.


Komentarze (7)

22-06-2021 15:50:33
Łazanka
Należy edukować i piętnować brak kultury jakim jest nie sprzątanie po sobie i po swoim psie. Śmieci pozostawione w parkach, lasach, na ulicy oraz psie odchody świadczą o chamstwie i ignoranctwie. Parki powinny być otwarte dla WSZYSTKICH ludzi i zwierząt, jednak wspólnie trzeba dbać o porządek. Pozdrawiam i życzę cudownego dnia!
21-06-2021 09:15:47
M.
Nasza RO wpada na "genialne" pomysły, a potem jest wielkie zdziwienie, że ich konsekwencje są nieciekawe. Wiele osób wskazywało czym się skończy wpuszczenie psów do Parku Wilsona. RO była głucha na argumenty. Teraz RO też nie widzi niczego nepokojącego w tym, że mieszkańcy Perfumiarni będą mieli furtkę do parku otwartą od 5 do 22. Czy Park Wilsona bedzie ich prywatnym podwórkiem? To jest o tyle ciekawe, że w okresie zimowym park jest zamykany po zmroku. Jak widać nie dla wszystkich.
20-06-2021 16:55:16
kajka
Czy to nie ci sami radni zgodzili się na to by wchodzić do parku z psami? To teraz powinni chodzić codziennie i sprzatac te kupy jak byli tacy mądrzy.....Ciekawe czy Pan Bonawenturczyk ( On tak walczy o wyprowadzanie psa n spacer do parku ) jest teraz dumny z siebie i innych właścieli psów? Powinnien pomagac w sprzataniu radnym !!!! @Jola zgdzam się z Toba ze śmietników jest bardzo mało , ale to nie zwalnia właścieli psów ze sprzatania po nich.
20-06-2021 11:43:46
Jola
Łazarscy radni sami zmniejszyli liczbę koszy na stablewskiego, Potockiej...lodowej... ile mam isc z tym g*wiem- kilometr?
19-06-2021 23:57:43
emka
@Łazarzanin, od sprzątania po psach są ich właściciele, nikt inny. To tylko źle świadczy o kulturze człowieka, jeśli nie sprząta po swoim psie. Zabytkowy park, perła Łazarza, na zdjęciach kwatera pół roku po rewaloryzacji a co krok to bomba - taki to jest ten poznański porządek w realu.
19-06-2021 23:17:51
Ktoś
Chciałbym, by i mi ktoś, ktokolwiek płacił za markowanie roboty - i to podczas spacerowania po parku w godzinach pracy... No cóż - nie ma sprawiedliwości w narodzie.
19-06-2021 19:53:23
Łazarzanin
Łazarscy radni to mogliby się wziąć i posprzątać, a nie tylko znakować. Ale to już by była zbyć ciężka praca.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: