Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Strusia i Potockiej nie będzie można parkować - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Strusia i Potockiej nie będzie można parkować
19-06-2021 16:23   Janusz Ludwiczak
Po Gąsiorowskich, Małeckiego, Kanałowej i Granicznej przychodzi czas na ulicę Strusia. W poniedziałek prowadzone będą tutaj prace związane z związane z wyznaczaniem miejsc postojowych i malowaniem oznakowania poziomego w związku z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Kierowcy powinni przeparkować swoje auta, inaczej zapłacą mandat i pokryją koszty związane z odholowaniem pojazdu i postojem na parkingu strzeżonym.

W poniedziałek na ulicy Strusia obowiązywać będzie zakaz parkowania i zatrzymywania się. Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami.

– Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Jak wyjaśni ZDM poniedziałkowe prace na ul. Strusia polegać będą w głównej mierze na uporządkowaniu parkowania.

– Obecny ruch w jednym kierunku od ul. Głogowskiej do ul. Granicznej zostanie utrzymany. Nie zmieni się też sposób parkowania po północnej stronie na całej długości ulicy. Wyznaczone zostaną tutaj skośne miejsca postojowe. Po stronie południowej zaparkować można będzie równolegle, ale tylko na odcinku pomiędzy ul. Głogowską, a Małeckiego. Odcinek od ul. Małeckiego do ul. Granicznej zostanie wyłączony z parkowania. Na ul. Strusia zostanie wprowadzony kontraruch rowerowy. Skrzyżowania z ul. Małeckiego i Graniczną będą równorzędne (pierwsze z nich już takie jest). Ulica wejdzie ponadto w obszar objęty strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30” – wyjaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

Dodajmy, że od środy jednokierunkowa jest cała ulica Kanałowa. Przejazd możliwy jest tylko w kierunku zachodnim, tj. od Kolejowej do Głogowskiej. Z kolei od piątku wprowadzono jeden kierunek ruchu na ulicy Granicznej – przejazd możliwy jest wyłącznie od Łukaszewicza w kierunku Kolejowej. Z ulicy Strusia można skręcić tylko w lewo w Graniczną w kierunku Kolejowej.

To nie koniec zmian. W najbliższą środę, 23 czerwca prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania będą prowadzone na ulicy Potockiej.

ZOBACZ TAKŻE: Kierowcy będą płacić za postój w północnej części dolnego Łazarza


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: