Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Małeckiego nie będzie można parkować. Z Gąsiorowskich odholowano 8 aut - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Małeckiego nie będzie można parkować. Z Gąsiorowskich odholowano 8 aut
13-06-2021 22:28   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek kontynuowane będą prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania, tym razem w ciągu ulicy Małeckiego (od Strusia do Gąsiorowskich). W kolejnych dniach zakaz parkowania obowiązywać będzie na ulicach: Kanałowej, Granicznej, Strusia i Potockiej. Kierowcy powinni przeparkować swoje auta, inaczej zapłacą mandat i pokryją koszty związane z odholowaniem pojazdu i postojem na parkingu strzeżonym.

Strefa płatnego parkowania wkracza na dolny Łazarz. W ubiegły czwartek i piątek prace prowadzone były na ulicy Gąsiorowskich. W poniedziałek roboty związane z wyznaczaniem miejsc postojowych i malowaniem oznakowania poziomego realizowane będą na ulicy Małeckiego (od Strusia do Gąsiorowskich). W kolejnych dniach prace te prowadzone będą na ulicach: Kanałowej (w środę), Granicznej (w piątek), Strusia (21 czerwca) oraz Potockiej (23 czerwca).

Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami.

– Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu pra – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

W czwartek z ulicy Gąsiorowskich odholowano 8 aut. Ich właściciele zapłacą przynajmniej 560 złotych. Kwota ta będzie rosnąć o 40 złotych za każdą dobę, jeśli kierowcy tych aut nie odbiorą swojego odholowanego auta z parkingu.

– Kilka dni wcześniej strażnicy miejscy z Grunwaldu prowadzili akcję i za wycieraczki aut wkładali ulotki z prośbą o zaparkowanie aut - czego wynikiem było tylko 8 wywiezionych aut – wyjaśnia Anna Nowaczyk, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Poznaniu.

Strefa płatnego parkowania na ulicy Małeckiego obowiązuje od 1 lutego, jednak drogowcom udało się ją wprowadzić tylko na niewielkim odcinku – od Rynku Łazarskiego do Strusia. Teraz prace prowadzone będą do końca ulicy. Równocześnie zmieni się organizacja ruchu.

– Kierunek ruchu na ul. Małeckiego zostanie zachowany. Oznacza to, że samochody będą mogły przejechać tędy w jednym kierunku od ul. Strusia w stronę ul. Gąsiorowskich. Wprowadzony zostanie nowy sposób parkowania. Na całym odcinku wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe. Dzięki temu uwolniona zostanie przestrzeń chodników, zastawianych dotąd przez parkujące ukośnie auta. Utrzymany będzie wprowadzony kilka lat temu kontraruch rowerowy. Skrzyżowania z ul. Strusia i Kanałową pozostaną równorzędne, a na skrzyżowaniu z ul. Gąsiorowskich wlot ul. Małeckiego nadal będzie podporządkowany.
– Nowy sposób parkowania to nie jedyne zmiany, jakie czekają ul. Małeckiego w najbliższym czasie. Jesienią bieżącego roku pomiędzy ul. Strusia i Gąsiorowskich rozpoczną się prace związane z remontem chodników i nasadzeniami zieleni – drzew i krzewów. Ulica Małeckiego stanie się więc nie tylko bezpieczniejsza i wygodniejsza, ale bardziej estetyczna i zielona
– objaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

Na czas wdrażania oznakowania związanego ze strefą płatnego parkowania mieszkańcy mogą korzystać z parkingu przy Dworcu Zachodnim, na którym udostępnionych zostało 30 miejsc parkingowych.

– Mieszkańcy Łazarza, posiadający identyfikator parkingowy mieszkańca, będą mogli korzystać z dodatkowych miejsc postojowych udostępnionych na czas wdrażania strefy płatnego parkowania. 30 miejsc postojowych na parkingu buforowym przy Dworcu Zachodnim będzie do dyspozycji mieszkańców w okresie od 1 czerwca do 31 lipca. Aby móc skorzystać z parkingu trzeba będzie posiadać bezpłatną kartę parkingową wydaną przez firmę Apcoa, która obecnie zarządza tym miejskim parkingiem. Karta pozwoli zidentyfikować uprawniony pojazd i umożliwi wjazd na parking – objaśnia Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Aby otrzymać kartę umożliwiającą wjazd na parking należy przesłać e-mail na adres: poznan@apcoa.pl wraz z dołączeniem zdjęcia identyfikatora parkingowego mieszkańca.

Zakaz parkowania na poszczególnych ulicach:
• Małeckiego (Strusia-Gąsiorowskich) – poniedziałek, 14 czerwca
• Kanałowa – środa, 16 czerwca
• Graniczna – piątek, 18 czerwca
• Strusia – poniedziałek, 21 czerwca
• Potockiej (cała) – środa, 23 czerwca.

Jak już informowaliśmy od 10 maja jednokierunkowa jest ulica Potockiej pomiędzy Głogowską a Lodową. Niebawem na kolejnych ulicach przejazd będzie możliwy tylko w jedną stronę:
• Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Potockiej – przejazd możliwy będzie tylko w stronę Hetmańskiej)
• Lodowa (od Stablewskiego ruch odbywać będzie się tylko w kierunku Rynku Łazarskiego)
• Stablewskiego (jednokierunkowy pozostanie ostatni odcinek ulicy – między Łukaszewicza a Lodową)
• Małeckiego (od Strusia ruch w do Rynku Łazarskiego)
• Graniczna (przejazd możliwy będzie tylko w kierunku Kolejowej)
• Calliera (ruch odbywać będzie się w stronę Łukaszewicza)
• Mottego (kierowcy pojadą tylko do Kolejowej).

– Wdrożenie nowej organizacji ruchu spowoduje zmniejszenie liczby samochodów przejeżdżających przez Łazarz, ograniczy parkowanie na chodnikach i poprawi bezpieczeństwo, szczególnie wśród pieszych. Przeprowadzone na terenie osiedla badania parkowania wykazały, że niemal 75% istniejących tutaj miejsc postojowych może utrudniać poruszanie się pieszym – przekonuje Zarząd Dróg Miejskich.

Kierunki ruchu – [pobierz PDF]


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: