Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mistrz Paderewski przyjechał do Poznania {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mistrz Paderewski przyjechał do Poznania {WIDEO}
29-12-2010 07:05   Janusz Ludwiczak
W przeddzień 92.rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego do Poznania przyjechał Ignacy Jan Paderewski. Już po raz 16. odbyła się inscenizacja przyjazdu Mistrza do stolicy Wielkopolski.

Kompozytor, Mistrz Ignacy Jan Paderewski przyjechał do Poznania dokładnie 26 grudnia 1918 roku. Wydarzenie to przyczyniło się do wybuchu Powstania Wielkopolskiego, uznawanego za jedyny zwycięski zryw niepodległościowy.

Już po raz szesnasty w II dzień świąt odbyła się inscenizacja przyjazdu do Poznania Ignacego Paderewskiego, którą przygotował poznański chórmistrz Ryszard Łuczak. W postać Mistrza wcielił się już po raz kolejny aktor Edmund Dudziński.

Punktualnie o godz. 15:00 na peron 4 poznańskiego dworca kolejowego wjechał parowóz, który ciągnął zabytkowe wagony. Gdy otworzyły się drzwi pociągu wśród tłumu Poznańczyków i Wielkopolan rozległy się okrzyki" "Niech żyje Mistrz!", "Niech żyje Polska!". Ignacy Paderewski oczywiście pozdrowił zgromadzonych.

Inscenizacja zakończyła się śpiewem pieśni patriotycznych i kolęd w holu Dworca Głównego PKP.


Komentarze (1)

01-01-2011 19:54:38
Hania
Musze tylko ubolewac, ze mnie tam nie bylo, ciesze sie bardzo, ze tyle wspanialych przedsiewziec organizuje sie w Poznaniu ! Dziekuje redaktorowi tej stronki i wszystkim zwiazanym z jej prowadzeniem, ze moge to wszystko zobaczyc dzieki Jego/Ich wspanialej i ogromnej pracy. Serdecznie pozdrawiam.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: