Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybierz podłogę skrojoną pod Twoje wnętrze - postaw na drewno - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybierz podłogę skrojoną pod Twoje wnętrze - postaw na drewno
01-06-2021 00:00   Janusz Ludwiczak
Choć na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pokryć podłogi, drewno od lat króluje we wszelkich wnętrzach. W domach, mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej można spotkać drewniane podłogi - ba, nawet we wnętrzach historycznych, pałacach i zamkach królewskich często natknąć się można na wymyślną drewnianą mozaikę z epoki.

Skąd ta popularność?

Fenomen wykorzystania drewna do pokrycia podłogi ma wiele źródeł. Jednym z nich jest fakt, iż drewno jest łatwo dostępne - wszak drzewa rosną na każdej szerokości geograficznej - a także łatwe w obróbce. Nie potrzeba ani wielkiej siły, ani wysoce specjalistycznych narzędzi wykonanych z drogich materiałów, by przerobić drzewo na deski czy klepki podłogowe. Owszem, współcześnie klepki są wycinane przez wyspecjalizowane maszyny o dużej dokładności, jednak sama konstrukcja takiej maszyny nie jest skomplikowanym projektem.

Jednak poza walorami praktycznymi ważnymi z punktu widzenia robotników produkujących, przygotowujących i kładących podłogę, drewno ma również wiele zalet ważnych dla użytkowników. Odpowiednio zabezpieczone może z łatwością przetrwać wiele lat intensywnej eksploatacji, więc decydując się na drewno, możesz mieć pewność, że za kilka lat, choć nie tak nowa i błyszcząca, podłoga nie będzie potrzebowała generalnego remontu. To powiedziawszy, warto zaznaczyć, że podłogi drewniane można w prosty sposób odświeżyć poprzez cyklinowanie i lakierowanie - te czynności, choć wymagają sporo zachodu i remontu domu czy mieszkania, są jednak dużo mniej inwazyjne i kosztowny niż zrywanie podłogi i kładzenie nowej.

Konserwacja drewnianych podłóg - co trzeba wiedzieć?

Również codzienna konserwacja drewnianego parkietu należy do łatwych, prostych i przyjemnych. Jak z każdą powierzchnią, należy pilnować, by usuwać wszystkie mokre plamy, zamiatać kurz i inne śmieci, a także raz na jakiś czas przemyć powierzchnię odpowiednim detergentem. Nie jest to jednak szczególnie dużo, a jeśli nie mówimy o podłodze, która jest ciągle intensywnie eksploatowana, czynności takie jak pastowanie czy polerowanie nie są niezbędne w codziennej rutynowej pielęgnacji. Wiadomo, że czym innym jest podłoga w sypialni czy w salonie, a czym innym korytarz w publicznej szkole, jednak w każdym z tych miejsc można z powodzeniem wykorzystać podłogi drewniane.

Wszystkie wymienione zalety techniczne i praktyczne nie powinny jednak przyćmić zalet estetycznych, jakie prezentuje drewno. Każdy wie, że drewno jest brązowe, jednak w istocie może przybierać najróżniejsze odcienie brązu, od beżu po czerń, a dzięki barwieniu także kolory sztuczne. Drewno egzotyczne naturalnie jest bardzo jasne lub bardzo ciemne, w zależności od tego, z jakiego drzewa pochodzi. Barwa drewna zmienia się w czasie pod wpływem działania promieni słonecznych i innych czynników atmosferycznych, jednak jest to jedna z zalet drewna jako pokrycia podłogi: dojrzewa ono razem z wnętrzem, nadając mu niepowtarzalnego charakteru.

Pisząc o podłogach drewnianych, nie można też nie wspomnieć o różnorodnym ułożeniu klepek w parkiecie. Zależnie od tego, na jaki wzór się zdecydujesz, może optycznie powiększyć pomieszczenie, sprawić, by wydawało się, że ma inny kształt, ożywić je lub stonować, a także osiągnąć wiele innych efektów.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: