Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zaostrzenie zarzutu dla 26-latki, która zabiła swoją córkę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zaostrzenie zarzutu dla 26-latki, która zabiła swoją córkę
25-05-2021 07:58   Janusz Ludwiczak
26-letnia Magdalena C. usłyszała zarzut zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem.

Po interwencji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro prokuratura zmieniła zarzuty dla matki Zuzi.

– Magdalena C. usłyszała zarzut zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzana nie przyznała się do tak ogłoszonego jej zarzutu. Stwierdziła, że przyznaje się tylko do tego czynu, który ogłoszono jej wcześniej, od razu po zatrzymaniu – powiedział Radiu Poznań prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

26-latce grozi teraz kara od 12 lat więzienia do dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło 4 maja. Przed południem Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie, że w willi przy ul. Winklera 19 doszło do ugodzenia nożem 3-letniej dziewczynki. Trafiła ona do szpitala, w którym zmarła.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem zabójstwa mogły być motywy emocjonalno-ekonomiczne. Kobieta obawiała się, że nie zdoła utrzymać siebie i dziecka. 26-latka mieszkała razem ze swoją matką. Była od dłuższego czasu bezrobotna.


Komentarze (2)

25-05-2021 22:57:00
LazarskieWybijOkno
Abstrahując od tego konkretnego przypadku tak tylko przypominam, że był już taki minister sprawiedliwości, który domagał się najwyższej kary.Naciskał i uzyskał. A po 18 latach odbywania zasądzonej kary pan Tomasz Komenda...
25-05-2021 13:45:22
Aq
Od ministra sprawiedliwości oczekiwałbym raczej podjęcia działań, które pomogłyby dokładnie ustalić co było motywacją do tego czynu i co można zrobić, żeby w przyszłości takie historie się nie powtarzały. No bo bądźmy szczerzy - jeśli matka decyduje się na zabicie własnego dziecka, to musi być ona w fatalnym stanie i coś do tego stanu doprowadziło. "Zaostrzenie zarzutu po interwencji ministra" życia dziecku nie wróci, matce życia nie wyprostuje, a kolejnym takim historiom nie zapobiegnie, bo nikt nie kalkuluje ile dostanie lat za zabicie dziecka w ten czy inny sposób. To tylko działanie pod publiczkę, typowe dla pana Ziobry, taka sprawiedliwość dla naiwnych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: