Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy nocne wciąż nie kursują Wojskową: "Sprawa w toku procedowania" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy nocne wciąż nie kursują Wojskową: "Sprawa w toku procedowania"
18-05-2021 10:06   Janusz Ludwiczak
Od blisko trzech miesięcy funkcjonuje nowa komunikacja nocna. Kursujący nocny autobus "251" zastąpiły 214 i 224, które jeżdżą z Radojewa i Naramowic przez centrum odpowiednio do Junikowa, os. Kwiatowego i Plewisk. Autobusy linii nocnych nr 214 i 224 pierwotnie miały jeździć przez Wojskową, jednak obecnie jeżdżą przez Wyspiańskiego i Reymonta, a w kierunku przeciwnym przez Grunwaldzką i Matejki.

W nocy z 1 na 2 marca wprowadzono reorganizację w komunikacji nocnej, o czym więcej w artykule: Autobusy będą jeździć Wojskową. Głogowską nie pojadą już nocne 238, 249 i 252.

Do tej pory kursowały autobusy linii nocnej nr 251, które z Kaponiery jeździły bezpośrednio przez Grunwaldzką na Junikowo. Połączenie to zostało zlikwidowane, a w zamian uruchomione zostały linie nr 214 i 224, które na przemian co pół kursują z Radojewa i Naramowic przez centrum, Łazarz odpowiednio do Junikowa oraz Plewisk, a także przez os. Kwiatowe do ronda przy zbiegu ulic Malwowej i Złotowskiej, czyli granicy Poznania ze Skórzewem.

Pierwotnie autobusy linii nocnych nr 214 i 224 miały kursować przez Wyspiańskiego, Wojskową i Grunwaldzką, jednak już pierwszej nocy zdecydowano o zmianie trasy. Obecnie połączenia te realizowane są przez Głogowską, Berwińskiego, Wyspiańskiego, Reymonta i rondo Jeziorańskiego, a w kierunku przeciwnym przez Grunwaldzką, Matejki, Wyspiańskiego i Grunwaldzką. Wciąż nieczynny jest przystanek "Wojskowa" na ul. Grunwaldzkiej w pobliżu Niecałej.

Przy wytyczaniu tras zapomniano, że nie ma możliwości skrętu w lewo z ulicy Wojskowej w Grunwaldzką w stronę ronda Jeziorańskiego.

– Wytyczenie trasy w kierunku Junikowa przez ulicę Wojskową uniemożliwiała organizacja ruchu w tym miejscu. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego podjął inicjatywę prowadzącą do zmiany tej organizacji, tak aby dopuścić skręt w lewo z ulicy Wojskowej w Grunwaldzką. Skręt jest już dopuszczony, natomiast do umożliwienia przejazdu autobusów miejskich konieczna jest jeszcze zmiana odnośnie azylu dla pieszych w rejonie ul. Wyspiańskiego. Sprawa znajduje się obecnie w toku procedowania – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

A dlaczego autobusy linii nr 214 i 224 skierowano właśnie przez Głogowską i Wyspiańskiego, a nie bezpośrednio Grunwaldzką (od Bałtyku do ronda Jeziorańskiego)?

– Docelowo zamiarem ZTM jest, aby linie nr 214 i 224 poprawiły obsługę rejonu ul. Wyspiańskiego i Dworca Zachodniego – przekonuje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Pierwotna trasa autobusów linii nocnych nr 214 i 224:

Tymczasowa trasa autobusów linii nocnych nr 214 i 224:


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: