Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Potockiej jest już jednokierunkowa – "kierowcy jeżdżą na pamięć" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Potockiej jest już jednokierunkowa – "kierowcy jeżdżą na pamięć"
14-05-2021 20:29   Janusz Ludwiczak
Mandat w wysokości pół tysiąca złotych i 6 punktów karnych grozi kierowcom, którzy jeżdżą "pod prąd" ulicą Potockiej.

Jak już informowaliśmy, od poniedziałku 10 maja na ulicy Potockiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Pomiędzy Głogowską, a Lodową ruch odbywa się tylko w kierunku wschodnim – tj. w stronę Kolejowej. Obowiązuje zakaz wjazdu od jadących od strony ulicy Dmowskiego.

Kierowcy jadąc ulicą Potockiej przed skrzyżowaniem z Lodową mogą skręcić w prawo i dalej dojechać do Głogowskiej przez ulicą Stablewskiego lub skręcić w lewo i przez ulicę Załęże dojechać do głównej ulicy Łazarza – jednak to drugie rozwiązanie będzie możliwe tylko do czasu, póki ulica Lodowa również nie będzie jednokierunkowa.

Wielu kierowców wciąż jednak nie zwraca uwagi na znaki i jeździ na pamięć. W środę w zaledwie w ciągu 5-minutowego pobytu na ul. Potockiej udało się naliczyć ponad 30 kierowców, którzy złamali zakaz.

– Przypominamy, że jego łamanie jest niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla prawidłowo poruszających się pojazdów – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Za jazdę pod prąd grozi do 500 złotych mandatu i do 6 punktów karnych. W sytuacji, gdy naruszenie zasad bezpieczeństwa było szczególnie rażące, albo doszło jednocześnie do popełnienia innych wykroczeń, policjant może nałożyć mandat do tysiąca złotych.

Docelowo ulica Potockiej będzie jednokierunkowa aż do ulicy Łukaszewicza. Ruch w obu kierunkach będzie możliwy tylko pomiędzy Łukaszewicza i Kolejową.

– Wyeliminuje to przejazdy kierowców spoza Łazarza, spowoduje uspokojenie ruchu i umożliwi przeniesienie parkowania z chodnika na jezdnię. Docelowo ulica będzie jednokierunkowa od ul. Głogowskiej do ul. Łukaszewicza – przekonuje Agata Kaniewska z ZDM.

To nie jedyne zmiany, jakie już pojawiły się na ulicy Potockiej. Pomiędzy ulicą Głogowską i Lodową zmienił się sposób parkowania, które odbywa się równolegle na jezdni.

– Celem tej zmiany było uwolnienie od aut chodnika, który często był przez nie zastawiany. Pomimo, że nowe oznakowanie już obowiązuje, kierowcy nadal zatrzymują się w tym miejscu "po staremu" – podsumowuje Agata Kaniewska z ZDM.

Kierowcy, którzy zostawili samochody na chodniku już otrzymali mandaty od Straży Miejskiej.


Komentarze (7)

14-05-2021 22:35:19
M.
@toms, w strefie temp 30 można stawiać mniejsze znaki. Stoi za tym przekonanie, że jak się jedzie wolniej, to się je zauważy. Moim zdaniem to dosyć kiepski pomysł. Przy takim zalewie znaków drogowych na naszych jezdniach warto pozostać przy większych znakach.
14-05-2021 21:45:38
Lika
Na Ułańskiej też bedziecie karać za jazdę pod prąd?? Za parkowanie na alejce między Ułańską i Wojskową też? Tam zdaje się parkowanie jest dozwolone do 15 min i to pod żłobkiem? A nie 3/4 długości, bo komuś tak wygodnie gdy idzie do lekarza lub na paznokcie... Zdaje się jest obok parking, ba nawet dwa! Płatny... No, ale... skoro można za darmo...
14-05-2021 21:42:00
toms
Kierowców nic nie usprawiedliwia od nie zwracania uwagi na znaki drogowe i łamania przepisów. Jednak te znaki są za mało czytelne. Ktoś mi odpowie dlaczego tarcze sa miejsze niż były do tej pory???
14-05-2021 21:30:09
max
PS: Kiedy zabiera się dożywotnio prawo jazdy
14-05-2021 21:29:34
max
@Ania: Może najpierw poczytaj sobie kodeks ruchu drogowego potem się wypowiadaj
14-05-2021 21:20:43
mieszkaniec
O znowu antysamochodowa Ania - życzę ci kobieto, by jak będziesz starsza nie mogła do ciebie przyjechać ani taksówka, ani karetka
14-05-2021 21:12:47
Ania
Ustawić funkcjonariusza, karać i zabierać prawa jazdy! Dożywotnio!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: